Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamań do działek

2022-08-23 12:29

Czujność świadka pomogła policjantom zatrzymać dwóch 27-latków podejrzewanych o włamania do altanek w ROD „Przyszłość” we Włocławku. Podczas zatrzymania mieli przy sobie przedmioty, które chwilę wcześniej wynieśli z terenu działek. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Policja prosi o zgłaszanie się pokrzywdzonych.

W sobotę dyżurny policji odebrał zgłoszenie od świadka, który zauważył podejrzaną sytuację. Od strony ogrodów działkowych na włocławskim Południu szli dwaj mężczyźni, którzy nieśli wyładowane torby i zgłaszający przypuszczał, że mogą to być włamywacze.

Na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy, którzy zauważyli opisanych mężczyzn, próbujących ukryć się w zaroślach. Faktycznie mieli ze sobą torby, w których znajdowały się różnego rodzaju narzędzia ogrodowe. Ponieważ nie potrafili wskazać źródła ich pochodzenia, obaj 27-latkowie zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci ustalili, że przedmioty ujawnione przy zatrzymanych pochodzą z włamań, jakich ci dopuścili się na pobliskich ogrodach działkowych „Przyszłość”. W ich pobliżu policjanci zabezpieczyli kolejne sprzęty i elektronarzędzia ogrodowe, które prawdopodobnie złodzieje schowali, aby je następnie przenieść w inne miejsce.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch altanek. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, jednak jeden z mężczyzn musi liczyć się z surowszą karą. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia, bo wcześniej był już skazany za podobne czyny.

Śledczy dalej pracują nad sprawą i ustalają czy mężczyźni dopuścili się innych włamań. Ustalają również właścicieli zabezpieczonego mienia i proszą o zgłaszanie się osób, które we wskazanym okresie stwierdziły włamanie i kradzież mienia z terenu ROD „Przyszłość” we Włocławku. W tej sprawie należy kontaktować się z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP we Włocławku przy ul. Okrężnej 25, tel. 47 753 5637 lub końcówki 5604, 5601, powołując się na l.dz. PPM-II-3821/22.

źródło: wloclawek.info.pl

Facebook