Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych w ROD "Zalesie"

Pokaz cięcia drzew i krzewów owocowych w ROD "Zalesie" - Galeria 3

 

 

 Włocławek, dnia 16.03.2012 r.

 
 
W ten piękny, słoneczny dzień marca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zalesie” we Włocławku zorganizowano praktyczny pokaz cięcia i prześwietlania drzew i krzewów owocowych. W pokazie uczestniczyli Instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej PZD rejonu włocławskiego.
Spotkanie otworzył gospodarz spotkania, prezes ROD „Zalesie” Mirosław Piechocki, który powitał przedstawicieli Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocławskiego PZD – członka KR PZD Leszka Konefała, skarbnika OZ Irenę Zdrojewską oraz licznie przybyłych instruktorów i prezesów ogrodów rejonu włocławskiego.
Prezes M. Piechocki w krótkich słowach zapoznał zebranych z ogrodem, jego problemami i osiągnięciami, a następnie udzielił głosu Kol. Leszkowi Konefałowi.
Leszek Konefał, jako okręgowy instruktor SSI, zapoznał uczestników spotkania z założeniami i programem modernizacji działek ze szczególnym naciskiem na temat prawidłowego cięcia, prześwietlania i prowadzenia drzew i krzewów owocowych.
Część teoretyczną przeprowadzono na świeżym powietrzu przy kawie, herbatce i pysznych wypiekach skarbniczki zarządu.  Pytaniom i dyskusji nie było końca.
Szczególne zainteresowanie zebranych wzbudził praktyczny pokaz cięcia i prześwietlania drzew i fachowych krzewów owocowych. Tutaj też padało wiele praktycznych pytań i fachowych odpowiedzi. Uczestnicy ochoczo osobiście prześwietlali drzewa pod nadzorem Leszka Konefała.
Szkolenie zakończyło się pełnym sukcesem. Uczestnicy dziękowali i chwalili sposób prowadzenia szkolenia oraz cenne informacje przekazywane przez Leszka Konefała.
Większość uczestników szkolenia dziękowało zarządowi ROD „Zalesie” we Włocławku za miłe przyjęcie i organizację szkolenia oraz możliwość zapoznania się przy okazji z wzorowo prowadzonym, włocławskim ogrodem.
 
 
 
Mirosław Piechocki
 

Komentarze

  • fajnie!2012-03-24 22:14

    wszystko fajnie, takie praktyczne pokazy cięcia powinny odbywać się częściej i nie tylko cięcia ale też podejmowane tematy innej problematyki upraw na działce. Przestudiowałem też program modernizacji i tak właśnie zastanawiam się skąd mam wziąć kasę na przeprowadzenie remontów altany, ogrodzenia itp, skoro od 3 lat z żoną jesteśmy na bezrobociu i ledwo wiążemy koniec z końcem! Dzięki temu że mamy działkę to mamy warzywa i owoce których nie musimy kupować w sklepie płacąc krocie. Jeszcze teraz mamy jabłka i zamrożone warzywa takie jak marchew czy por. nie wiem co byśmy jedli gdyby nie to ze mamy działkę, ot taki kraj! chyba jednak dziki

Komentarz
Facebook