Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Podniosłe święto działkowców w wyjątkowych okolicznościach.

2020-09-10 10:19

2020 to rok nade wszystko wyjątkowy, rok, w którym radość przynoszą nawet najdrobniejsze uciechy. Rok, w którym wszystko wywrócone zostało do góry nogami, a wieloletnie tradycje przybrały nieco inny wymiar, choć niezmiennie wyjątkowy.

Data 9 września 2020 roku pozostanie w pamięci wszystkich aktywnych działaczy Polskiego Związku Działkowców, gdyż to  właśnie tego dnia po raz pierwszy działkowcy wspólnie celebrują Krajowy Dzień Działkowca na odległość.

Z tej niezwykłej okazji odbyły się obrady Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców w trybie on-line, podczas których w wyjątkowy sposób celebrowano Krajowy Dzień Działkowca. Celem podtrzymania tradycji Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski Polskiego Związku Działkowców przygotował ogromny kosz dożynkowy symbolizujący zwieńczenie sezonu działkowego w Polsce, a także pokaźne plony, jakimi cieszyli się działkowcy w każdym zakątku kraju. W ubiegłych latach kosze dożynkowe z Okręgów stanowiły kolorowe tło dla tak ważnej dla każdego działkowca uroczystości, jaką jest Krajowy Dzień Działkowca, dziś mają ogromne znaczenie symboliczne, gdyż mimo obecnej sytuacji, która jest powodem powszechnej izolacji przypominają o przyjemnych chwilach spędzanych wśród działkowej rodziny.

Z uwagi na panującą sytuację na całym świecie nie odbyły się również Okręgowe Dni Działkowca 2020 roku. Zaplanowane konkursy na najpiękniejszy rodzinny ogród działkowy, a także najpiękniejszą działkę Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD, z żalem zostały przełożone na kolejny rok. Szukając pozytywów owej sytuacji można rzec, iż działkowcy mają o 12 miesięcy więcej na upiększenie swoich działek, wprowadzenie nowych pomysłów, czy też dokładne zaplanowane części produkcyjnej działek.

Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych, z uwagi na dbałość o bezpieczeństwo działkowców zrezygnowały z organizacji ogrodowego Dnia Działkowca, co z pewnością było trudną decyzją dla wielu z nich, choć niezwykle odpowiedzialną, gdyż zdrowie całej rodziny działkowej zawsze winno stawać na pierwszym miejscu.

Jeżeli sytuacja w 2021 roku będzie sprzyjała - wszystkie działkowe uroczystości odbędą się ze zdwojoną siłą, radość z ich odbycia będzie podwójna, a atmosfera nade wszystko wyjątkowa.

W związku z powyższym Okręgowa Rada Toruńsko – Włocławska Polskiego Związku Działkowców, a także pracownicy merytoryczni biura dziękują Państwu za mijający sezon działkowy, a także życzą wszystkiego co najlepsze w okresie zimowym.

Do zobaczenia na uroczystościach w 2021 roku.

 

Opracowanie:

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych

 

 

 

Facebook