• Slider 15

Piknik z okazji Dnia Działkowca i zmiany nazwy ROD.

Dzień 6 maja to bardzo ważny dzień zarówno dla Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Toruniu przy ulicy Fabrycznej jak również dla całej braci działkowców zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców.

Tego dnia, w bieżącym roku ogród ten obchodził swoje 69 urodziny i przy okazji zmienił nazwę
z poprzedniej „X lecia” na nową nazwę „NATURA”.

Była to również 42 rocznica powstania Polskiego Związku Działkowców.

Właśnie w dniu 6 maja 1981r., ówczesny Sejm powołał do życia Polski Związek Działkowców
i powierzył jemu zakładanie i prowadzenie Pracowniczych Ogrodów Działkowych na zasadzie wyłączności.

Na zorganizowanym przez zarząd ROD pikniku z okazji urodzin Ogrodu, Polskiego Związku Działkowców oraz nadania nowej nazwy Ogrodu, odbyło się wszystko zgodnie z nową nazwą, czyli zgodnie z naturą.

W otoczeniu zieleni i wiosennych kwiatów, w towarzystwie padającego, naturalnego deszczu, przy udziale członka Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców i jednocześnie  Prezesa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców, Pana Piotra Gadzikowskiego, był wysłuchany przez uczestników hymn Polskiego Związku Działkowców
pt. „Zielona Rzeczpospolita”, było powitanie oraz okolicznościowe przemówienie  Prezesa Zarządu ROD Jerzego Sobczaka.

Następnie Prezes Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pan Piotr Gadzikowski wręczył wyróżniającym się działkowcom brązowe odznaki „Zasłużony działkowiec” i odznaki „Za zasługi dla ROD” przyznane przez Zarząd ROD, oraz srebrne odznaki „Zasłużony działkowiec”  przyznane przez Okręgowy Zarząd Toruńsko-Włocławski PZD.

Wręczył także na ręce Prezesa Zarządu ROD pamiątkowy grawerton ufundowany przez Okręgowy Zarząd Toruńsko – Włocławski z okazji nadania nowej nazwy ROD „NATURA”, oraz podziękował wszystkim zebranym za aktywny udział na odcinku unowocześniania zastosowanych wcześniej rozwiązań, przez co ogród staje się piękniejszy, nowocześniejszy i bezpieczniejszy.

Pogratulował również wszystkim wyróżnionym działkowcom za ich ponadprzeciętny wkład pracy na odcinku szybkiego rozwoju tego ogrodu.

Kolejnym punktem programu było oficjalne nadanie ogrodowi nowej nazwy.

Przy aplauzie zebranych działkowców i ich rodzin Prezes Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD Pan Piotr Gadzikowski wspólnie z Prezesem Zarządu ROD Jerzym Sobczakiem odsłonili tablicę informacyjną z nową nazwą ROD „NATURA”.

Prezes Zarządu ROD podziękował Prezesowi Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD Panu Piotrowi Gadzikowskiemu za przybycie i otwarcie nowej karty historii Rodzinnego Ogrodu Działkowego przy ul. Fabrycznej w Toruniu.

Zaprosił wszystkich przybyłych do bufetu, który serwował znakomitą grochówkę i żurek, oraz do tańca na zielonym parkiecie przy muzyce serwowanej przez Pana Roberta.

Niestety, z powodu bardzo niskiej temperatury i padającego w tym dniu deszczu, frekwencja była poniżej oczekiwanej.

Padający deszcz uniemożliwił również otwarcie tradycyjnego już na takich piknikach salonu kosmetycznego, pragnącym poprawić swoją urodę lub wcielić się w zupełnie inną postać.

 

Jerzy Sobczak - Prezes Zarządu ROD "Natura"