Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Piąta rocznica Klubu Działkowego "Zielony Zakątek" w Grudziądzu.

2020-11-17 09:10

Listopadową szarugę możemy sobie umilić, matka natura hojnie obdarzyła nas o tej porze roku, nie tylko liśćmi, ale również kwiatami w najpiękniejszych barwach. Nasze domy, ogrody możemy ożywić, przygotowując jesienną dekorację, wystarczy, że puścimy wodze fantazji.

Ośrodek Finansowo-Księgowy Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD w Grudziądzu – jak wszyscy wiedzą – to miejsce poniekąd magiczne. I mimo, że codziennie podstawową działalność wyznaczają dokumenty finansowe ogrodów, to w każde środowe popołudnie zamienia się w miejsce działań można rzec nawet nietypowych. Wśród nich jest działający od 5 lat Klub Działkowy „Zielony Zakątek”, który skupia kilkadziesiąt działkowców z grudziądzkich ogrodów. Przez te wszystkie lata między uczestnikami spotkań wytworzyła się bardzo wyraźna i ciepła więź. Kreatywni działkowcy potrafią stworzyć z niczego piękne przedmioty.

Klub od samego początku wspiera Prezes Okręgu Piotr Gadzikowski, a prowadzi i inspiruje Małgorzata Jasińska.

W tym roku „Zielony Zakątek” obchodzi właśnie swoje 5 urodziny, jest to wyjątkowe miejsce do cotygodniowej aktywności i rozwijania pasji. Klub to przede wszystkim tworzenie wyrobów rękodzielniczych przy wykorzystaniu różnych technik. Wspólnie uczymy się nowych technik, rozwiązań, uczymy się od siebie. Jedni są miłośnikami szydełkowania, wyszywania, klejenia, szycia, ale każdy chce miło spędzić czas w gronie osób o podobnej pasji, chce wymienić się doświadczeniem albo nawet pracami znajdzie dla siebie miejsce na naszych spotkaniach.

Nie możemy naszych urodzin uczcić spotkaniem w gronie przyjaciół, przy suto zastawionych stołach jak to się działo w latach poprzednich. Postanowiliśmy w niecodzienny sposób, świętować swoje urodziny. Wybraliśmy się na jesienny spacer po Parku Miejskim w Grudziądzu, jest on ozdobą naszego miasta, można tu odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas. Wspólnie podziwialiśmy park w jesiennej szacie, wspominaliśmy początki działalności naszego klubu. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wrócić do naszych spotkań.

Klub ma „dopiero” pięć lat, ale stale czeka na nowych pasjonatów , którzy chcieliby poznać tajniki rękodzielniczych tajemnic.


 


 

Tekst: Małgorzata Jasińska

foto: Sebastian Wiączek

 

 

 


 


 

Facebook