Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Październikowy numer „Mojego Ogródka” od dziś na rynku!

2021-09-17 10:03

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

W październikowym „Moim Ogródku” znaleźć można wiele porad dotyczących jesiennych prac na działce – a jest co robić w tym czasie!

Pomożemy więc zadbać m.in. o rośliny wrażliwe na mróz – rosnące sezonowo w donicach na tarasach, jak i o te zimujące w gruncie. Ponadto zaopiekujemy się działkowym systemem nawadniającym, przeprowadzając krok po kroku rzetelną jego konserwację. Podpowiemy również jakie narzędzia ręczne warto mieć jesienią na działce i jak je następnie umiejętnie dopasować do działkowych prac ogrodniczych.

W numerze polecamy również:

•Czas żywopłotów – Jesień to idealny czas na sadzenie żywopłotów. Sprawdź dobór najlepszych gatunków polecanych na małe, średnie i wysokie żywopłoty. A jeśli Ci się spodobają, to możesz je kupić w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl

(str. 4-5)

•Na własnym pniu – Tylko u nas zajdziesz prezentacje bardzo oryginalnych minidrzewek, które zachwycą każdego. Są małe, atrakcyjne i pasują na każdą działkę!

(str. 16-17)

•Ogród bez problemów – Czy można urządzić działkę, tak aby nie trzeba było wiele na niej robić? Tak, jeśli ją najpierw odpowiednio zaplanujemy, a następnie posadzimy wybrane i opisane w artykule gatunki! Skorzystaj z naszych rad! Ciesz się wolnym czasem!

(str. 24-25)

• Ekowarzywnik w stylu angielskim – Ogrodowe warzywnictwo jest w modzie, widać to w każdym ogrodzie. Warto więc wykorzystać ten trend i stworzyć na własnej działce warzywnik w atrakcyjnej dla oka oprawie. Doskonałą inspiracją do jego założenia może być właśnie Angielski rustykalny styl ogrodnictwa.

(str. 30-31)

• Fioletowe warzywa – Działka to doskonałe miejsce na uprawę zdrowych warzyw. Warto pomyśleć o tych, które dodatkowo bogate są w związki antocyjanowe. Gdzie je szukać? Właśnie w fioletowym kolorze. Sprawdź jakie to warzywa, ciesz się młodością jak najdłużej!

(str. 34-35)

•Co posadzić? Krzewy owocowe – Teraz jest doskonały czas na wybór i sadzenie krzewów owocowych! Nie czekaj – wybierz polecane przez ”Mój Ogródek” najlepsze gatunki, posadź je na działce i delektuj się pysznymi, zdrowymi owocami.

(str. 36-37)

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Najlepsze zakupy ogrodnicze zrobisz w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl. Znajdziesz tu rośliny ozdobne i owocowe, nasiona, a także e-booki ogrodnicze i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać i cieszyć się piękną, zdrową i smaczną działką!

Facebook