Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Owocne rozmowy z Prezydentem Włocławka

2019-01-10 14:50

W dniu 10 stycznia 2019r. odbyło się bardzo owocne spotkanie przedstawicieli Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców z ponownie wybranym Prezydentem Miasta Włocławka –  dr Markiem Wojtkowskim. W spotkaniu brali udział Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski, I Wiceprezes Okręgu – Leszek Konefał, Przewodniczący Kolegium Prezesów Włocławka Południowego – Andrzej Ossowski.

Głównym tematem rozmów była przyszłość włocławskich ogrodów, a także zmiana lokalizacji siedziby Ośrodka Finansowo – Księgowego. Prezydent zaproponował Okręgowi przeniesienie OFK do nowej, świetnej lokalizacji w samym centrum Włocławka. Nowy budynek siedziby zapewniałby bardzo duży komfort podczas pracy, a także w trakcie szkoleń i narad. W ciągu najbliższych dni Okręg wspierany przez Prezydenta Wojtkowskiego dokona wszelkich starań w celu sfinalizowania sprawy zmiany lokalizacji siedziby Ośrodka Finansowo – Księgowego.

Prezydent zapytany o plany dotyczące zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta zapewnił przedstawicieli Okręgu o braku zagrożenia czyhającego na działkowców, a nawet powrócił do tematu powiększania oraz tworzenia nowych ogrodów na wolnych 10ha, które zostały zaproponowane Okręgowi w związku z Otwartym Programem Rozwoju ROD. Bardzo duża część z zaproponowanych gruntów to bardzo cenne działki geodezyjne, znajdujące się w dogodnej dla potencjalnych działkowców lokalizacji, bądź są to grunty sąsiadujące z obecnie istniejącymi ogrodami, co umożliwiłoby ich powiększenie.

Prezydent Włocławka wykazał się wielką serdecznością oraz chęcią pomocy w stronę Polskiego Związku Działkowców. Samorządowiec przedstawiający taką postawę to osoba godna zaufania, w której Związek może mieć oparcie, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w sytuacji, w której miasta w niektórych Okręgach usiłują wyeliminować Rodzinne Ogrody Działkowe.

 

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych

 

 

 

Facebook