Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Otwarty Program Rozwoju ROD wdrażany jest w kolejnych ogrodach.

2019-10-02 12:32

Sobota 28 września 2019 roku upłynęła działkowcom Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Rekreacja” w Toruniu pod znakiem śmiechów, harców i wspólnego biesiadowania w trakcie ogrodowego Dnia Działkowca.

Ogromną sympatię budzą słowa i czyny Pani Prezes ROD „Rekreacja” Beaty Neuman, która po objęciu prezesury, mimo przeciwności i trudów z jakimi musiała się borykać od samego początku znalazła również czas na chwilę integracji i zapomnienia dla działkowców organizując ogrodowy Dzień Działkowca, w formie,  która była absolutnie nowym wydarzeniem w tym ogrodzie. Nowy Prezes ROD – Beata Neuman z pomocą całego Zarządu rzetelnie realizuje ideę „Otwartego Programu Rozwoju ROD” przyjętego w dniu 14 marca 2018 r. uchwałą nr 1/XX/2018 przez Krajową Radę PZD.

"Ach... co to za Dożynki były!!!

 W minioną sobotę w naszym ogrodzie we wspaniałej atmosferze odbył się „Dzień Działkowca 2019”. Ku zaskoczeniu dopisała nam pogoda. Na imprezie stawiliśmy się w szerokim gronie – na 29 działek przybyło blisko 30 osób! Wysoka frekwencja świadczy o tym, że Dzień Działkowca jest dla nas ważny, chcemy się integrować, spędzać ze sobą czas, dyskutować na temat potrzeb naszego ogrodu. Nasi Działkowcy nie zawiedli – zabrali ze sobą bardzo dobry humor, który dopisywał wszystkim do samego końca. :) Wszyscy chętnie uczestniczyli w konkursach, a trochę ich było: "Najpiękniejsza działka", "Mistrz wiedzy działkowej", "Miss Dożynek", "Mister Dożynek".

Były też tańce, dużo śmiechu oraz chwile wzruszenia podczas uhonorowania naszych Działkowców - Pani Urszuli Gutowskiej oraz Pani Walerii Szczepańskiej, które są w naszym ROD od początku powstania ogrodu, tj. od 39 lat.

W imieniu Zarządu wszystkim Obecnym tego dnia serdecznie dziękuję, dziękuję za Waszą pomoc przy organizacji imprezy, za domowe wypieki, nalewki i wina, za atmosferę, którą stworzyliście i za każde ciepłe słowo.”

Pozdrawiam serdecznie

- Beata Neuman

Wspólne spędzanie czasu jest najlepszym sposobem na zacieśnianie więzi wśród działkowców, a także na poprawę atmosfery w ogrodzie, która jest niezwykle ważna, gdy pragnieniem Zarządu ROD jest posiadanie w swoich szeregach szczęśliwych działkowców. Szczęśliwi działkowcy to silny, stabilny ogród, nieważne są wtedy jego wymiary, ważna jest rodzina działkowa, jaką udaje się stworzyć Zarządowi Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Rekreacja” w Toruniu.

 

Opracowanie:

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

 

 

 

 

 

 

Facebook