Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Okręgowy Dzień Działkowca "Grudziądz 2022".

2022-09-12 13:27
Jak co roku działkowcy Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD uroczyście świętowali swoje dożynki. Tym razem uroczystość Okręgowego Dnia Działkowca odbyła się w Grudziądzu w dniu 10 września 2022 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej, prowadzonym przez Biuro Lasów Komunalnych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.
Dzięki gościnności Prezydenta Miasta Grudziądza p. Macieja Glamowskiego oraz p. Mateusza Cieślakiewicza – Leśniczego Lasów Komunalnych Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, niemal 300 działkowców z całego okręgu PZD mogło spotkać się, aby podsumować upływający rok oraz nagrodzić najbardziej zasłużonych działaczy i laureatów konkursów okręgowych. 
Uroczystość otworzył Prezes Okręgu – p. Piotr Gadzikowski, który po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu Hymnu Państwowego i hymnu PZD, powitał zebranych – w tym gościa honorowego – Prezydenta Miasta Grudziądza p. Macieja Glamowskiego, pełniącego patronat nad uroczystością. Panu Prezydentowi towarzyszyła w uroczystości p. Róża Lewandowska – Wiceprezydent Miasta Grudziądza.
W swoim wystąpieniu Prezes podsumował upływający rok i podziękował wszystkim działaczom i działkowcom za zaangażowanie w rozwój i upiększanie rodzinnych ogrodów działkowych. 
W imieniu Prezesa PZD Pana mgr. inż. Eugeniusza Kondrackiego – p. Piotr Gadzikowski jako Skarbnik Związku wręczył zasłużonym dla PZD medale okolicznościowe ‘Bene Meritus’, przyznane z okazji jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców. Wśród wyróżnionych tym medalem był również Prezydent Miasta Grudziądza – p. Maciej Glamowski.
Najbardziej zasłużeni działacze zostali odznaczeni srebrnymi i złotymi odznaczeniami „Zasłużony Działkowiec” oraz odznakami „Za zasługi dla PZD”. Tradycją jest również wyróżnienie przez Okręgowy Zarząd PZD kilku prezesów ROD tytułem „Prezes Roku”. Jest to dowód uznania za szczególne zasługi w rozwój rodzinnych ogrodów działkowych i integrację działkowców.
Tegoroczna uroczystość była także okazją do świętowania jubileuszy kilku ogrodów działkowych. Wyjątkowym Jubileuszem, bo 125 – lecia powstania ogrodu cieszy się w tym roku Rodzinny Ogród Działkowy „Kąpiele Słoneczne” w Grudziądzu, uznawany za kolebkę ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce. 
Nieodłącznym elementem Dni Działkowca jest ogłoszenie laureatów konkursów okręgowych. W tym roku była możliwość wykazania się w wielu nowych kategoriach m.in. konkurs literacki „Wspomnień czar” czy konkursy literackie dla dzieci: „Działkowa rymowanka” i „Moja przygoda na działce” oraz konkursy plastyczne dla dzieci na „Karmnik dla ptaków”, „Skarby natury” i „Natura na działce”. Ponadto wybrano zwycięzców w kategoriach „Wzorowa działka produkcyjna”’ „Wzorowa działka rekreacyjna” i „Rodzinny Ogród Działkowy 2022 r.”, a także w internetowym konkursie „Mistrz wiedzy działkowej”. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. 
Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy wspólnie biesiadowali przy poczęstunku przygotowanym przez firmę ‘Tobiasz’ i wymieniali doświadczenia.
 
 
opracowanie:
mgr inż. Anna Bołądź - z-ca dyrektora biura OZ PZD.
 
 
 
 
Okręgowy Dzień Działkowca "Grudziądz 2022". - Galeria 4

Prezydent Grudziądza uhonorowany medalem "Bene Meritius"

Prezydent Grudziądza uhonorowany medalem "Bene Meritius"

Facebook