Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Ogrody – bez nich miasta nie istnieją

2018-09-04 12:58
Ogrody – bez nich miasta nie istnieją - Galeria 3

Takie motto towarzyszyło tegorocznym Krajowym Dniom Działkowca, które tym razem odbyły się 25 sierpnia 2018 r w Warszawie. Impreza skromniejsza programowo i osobowo ale bardzo dobrze przygotowana i sprawnie przeprowadzona co niewątpliwie jest zasługą doświadczonych pracowników Jednostki Krajowej Polskiego Związku Działkowców w Warszawie. Sala pięknie udekorowana, a podium tonęło w pięknych kwiatach oraz w niezliczonej ilości pomysłowo przystrojonych koszy dożynkowych.

Tradycyjnie, zgodnie z przyjętym programem odbyła się gala sztandarowa, odśpiewano hymn państwowy oraz hymn PZD. Tym razem całą imprezę przeprowadził osobiście prezes PZD Pan Eugeniusz Kondracki witając zaproszonych gości oraz licznie zgromadzonych przedstawicieli działkowców z całej Polski.

Prezes E. Kondracki w swoim wystąpieniu poruszył wiele istotnych problemów związanych z bieżącą działalnością ogrodów oraz sytuacją naszego Związku w obecnej rzeczywistości politycznej i gospodarczej kraju. Prezes przypomniał o trwającej akcji budowy siedzib zarządów w Rodzinnych Ogrodach Działkowych oraz o udzielanej ogrodom pomocy przez władze okręgowe i krajowe PZD.

Nawiązując do zbliżających się wyborów samorządowych Prezes przypomniał o obowiązku udziału każdego działkowca w głosowaniu gdyż relacje z samorządem lokalnym mają fundamentalne znaczenie dla naszych ogrodów.

Swoje poparcie dla Polskiego Związku Działkowców wyrażali uczestniczący w Krajowych Dniach Działkowca zaproszeni goście oraz działacze.

W dalszej części dokonano wręczenia odznaczeń związkowych szczególnie wyróżniającym się działkowcom oraz wręczenia okolicznościowych pucharów i dyplomów prezesom zarządów ROD jubileuszowych.

Jak co roku ogłoszono wyniki konkursów krajowych „ROD Roku 2018” i „Wzorowa Działka Roku 2018” Wyróżnionym wręczono dyplomy i puchary. Wśród wyróżnionych znalazły się ROD OAZA z Aleksandrowa Kujawskiego oraz działka Państwa Bujalskich również z ROD OAZA.

Uroczystość była urozmaicana muzycznie i wokalnie przez Zespół Muzyczny BENE który w sposób niespotykany nastrojowo nawiązał do 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę W dalszej części swojego występu zespół serwował znane melodie włoskie i polskie prowokując zebranych do wspólnego śpiewu i tańca.

 

 

tekst i foto:

Mirosław Piechocki -  członek OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD

 

Facebook