Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grudziądzu

2019-11-15 09:57

Narodowe Święto Niepodległości - najważniejsze polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  To bardzo ważne wydarzenie w życiu narodu polskiego. Nasi pradziadkowie walczyli o to abyśmy mogli być Polakami, abyśmy mogli chodzić do polskich szkół, mówić naszym ojczystym językiem. Wiele krwi naszych rodaków zostało przelane, aby ten bardzo długo wyczekiwany dzień nadszedł.

W każdą rocznicę tego jakże doniosłego święta organizowanych jest wiele uroczystości. W większości polskich miast organizowane są wiece, marsze, koncerty,  spotkania, które upamiętniają to wydarzenie.

W Grudziądzu centralne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego ma grudziądzkim rynku, gdzie obecni byli m.in. Senator Elekt Ryszard Bober, Poseł na Sejm RP Tomasz Szymański, Prezydent Maciej Glamowski, Wiceprezydent Szymon Gurbin, Radni Rady Miejskiej na czele z Przewodniczącym Łukaszem Kowarowskim, Sekretarz Miasta Andrzej Cherek oraz przedstawiciele wojska, służb mundurowych, instytucji, placówek oświatowych, lokalni samorządowcy, weterani, harcerze i licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasta.

W swoim przemówieniu Prezydent Grudziądza mówił o wspólnocie, jakże bliskiej nam działkowcom,

„……Mamy dziś radosne święto odzyskania niepodległości, warto jednak pielęgnować w sobie refleksję o tym, że nic, nawet te najważniejsze sprawy, które wydają się nam trwałe i oczywiste, nie są dane raz na zawsze. Biało-czerwona flaga, pod którą wszyscy stoimy, powinna mieć moc łączenia wszystkich odcieni naszej różnorodności. Mamy tak wiele barw naszego piękna i naszej wrażliwości. Mamy wiele poglądów i racji. Jednak powinniśmy potrafić przynieść tę swoją różnorodność, aby pod łopoczącą biało-czerwoną stanąć razem, w poczuciu polskiej wspólnoty……”

Uzupełnieniem patriotycznego apelu na Rynku Głównym, był dzień otwarty Twierdzy Grudziądz.  Cytadela kiedyś niedostępna, teraz udostępniana mieszkańcom oraz pasjonatom militari, co roku przyciąga tłumy zwiedzających.  Można samemu lub korzystając z wiedzy przewodników, zwiedzić niedostępne na co dzień miejsca (brama główna, majdan, Sucha Fosa, bastion III, korona Wielkiego Magazynu, podziemny chodnik komunikacyjny).  W trakcie spaceru po twierdzy, odbywały się pokazy sprzętu wojskowego, broni. Wśród zwiedzających można było dostrzec grupę działkowców, którzy postanowili wspólnie poznać historię twierdzy. Bo zarówno ogrody działkowe, Wojsko Polskie było, jest i zawsze będzie dla grudziądzan bardzo ważne

Tego dnia udostępniono również Fort Wielka Księża Góra, tam także zawitała grupa grudziądzkich działkowców, aby po raz kolejny zdobyć fort. Podczas historycznego spaceru, z muzyką patriotyczną w tle,  mieliśmy  niepowtarzalną okazję zajrzeć w zakamarki zespołu fortecznego, po raz pierwszy podziwiać przygotowane eksponaty w  salach muzeum oraz przejechać się pojazdami militarnymi, a po zwiedzaniu można było ogrzać się przy ognisku.

 

Opracowanie: Małgorzata Jasińska członek OR

Facebook