Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Program DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl 

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Niezapominajkowe dożynki.

2019-09-03 13:47

Dożynki działkowe w naszym ogrodzie, to święto wszystkich działkowców. Oczywiście każdy z działkowców był zaproszony, a kto miał tylko ochotę, to przyszedł w ten piękny sobotni dzień do świetlicy ogrodowej, aby móc w szerszym gronie się spotkać, porozmawiać i świętować. W końcu to takie małe święto każdego działkowca z naszego ogrodu.

Święto plonów to polski sposób na podziękowanie za plony, warzywa i owoce, jest to niezwykle ważne wydarzenie wieńczące ogromny trud włożony przez działkowców podczas upalnych dni tegorocznego lata.

Ceremonia Dożynek rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polskiego Związku Działkowców „Zielona Rzeczpospolita”, następnie głos zabrała prezes zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” Małgorzata Jasińska witając przybyłych działkowców. W kilku słowach podsumowała zbliżający się do końca wielkimi krokami sezon działkowy. Rok 2019 był dla ogrodu bardzo ważny, zebranie sprawozdawczo -wyborcze wybrało nowe władze ogrodu, co pozwoliło otworzyć czystą kartę w kronice ogrodowej, jak ją wypełnimy, to zależy od nas.

Kolejnym punktem uroczystości było uhonorowanie wyróżniających się działkowców odznaką „Za zasługi dla ROD”, za pracę dla dobra naszego ogrodu, ciągłe upiększanie naszej świetlicy oraz terenu przyległego, odznaczenia otrzymali:

Łukasz Piechna, Piotr Jasiński, Sebastian Bis.

Następnie prezes ROD, poprosiła o wystąpienie osób, które nie są członkami naszego ogrodu, ale zawsze można liczyć na ich bezinteresowną pomoc. Wśród nagrodzonych odznaką „Za zasługi dla ROD” znalazł się :

Maciej Brozdowski, Michał Wróblewski, Weronika Jasińska,

gromkie brawa dla wyróżnionych były dowodem, uznania całej społeczności działkowej obecnej na uroczystości dożynkowej.

W ogrodzie odbył się również konkursy „Kreatywna Działka 2019” , w tym konkursie, brano pod uwagę innowacyjne podejście do działki, wprowadzanie nowych elementów dekoracyjnych, wybrano 2 działki- działka nr 13 Sylwia Brozdowska, działka 14 Krystyna Gibas oraz „Działka jak dawniej”, kryterium wyboru zwycięzców, zawiera program przyjęty przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców z 20 marca 2019, „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, w tej kategorii nagrodę przyznano: działka 77 Państwo Marchlewscy, działka 83 Państwo Chmura, wśród nagrodzonych znalazła się również działka, która przez ostatni rok zmieniła się za sprawą nowych użytkowników, działka 34 Karolina Piechna. Wszyscy wyróżnienie otrzymali nagrodę w postaci hotelu dla zapylaczy oraz słodkiego upominku.

Po części oficjalnej, rozpoczęła się wspólna zabawa przy suto zastawionych stołach biesiadnych.

 

 

Małgorzata Jasińska – Prezes ROD „Niezapominajka”

 

 

 

 

Facebook