Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 29 listopada 2016 roku uruchamia dyżury prawne, w kazdy wtorek od godziny 09:00 do 15:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Narada szkoleniowa prezesów rod miasta i rejonu Torunia

2017-12-07 10:55

04 grudnia 2017 roku odbyła się narada szkoleniowa dla prezesów rodzinnych ogrodów działkowych miasta i rejonu Torunia. Naradę prowadził prezes Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD – p. Piotr Gadzikowski oraz zastępca dyrektora biura OZ PZD – p. Anna Bołądź wraz z główną księgową OZ PZD – p. Marią Dąbrowską. Tematyka narady skupiała się wokół  spraw bieżących dotykających Polski Związek Działkowców jak również problematykę prac zarządów rod i zdarzających się uchybień  niedociągnięć administracyjnych. Na zapytania odnośnie spraw statutowych odpowiedzi udzielał prezes OZ PZD na przemian z panią dyrektor biura, natomiast w sprawach finansowo-księgowych odpowiedzi i wyjaśnień udzielała główna księgowa OZ PZD.

Bardzo miłym akcentem narady szkoleniowej było wręczenie przez prezesa OZ PZD a zarazem Członka Prezydium Krajowej Rady PZD, medali oraz dyplomów przyznanych przez Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego z okazji Jubileuszu 120-lecia Ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich, dla osób wybitnie zasłużonych dla idei ogrodnictwa.

W drugiej części narady, prezes OZ PZD dokonał prezentacji wdrażanego programu komputerowego dla rod – DGCS PZD System. Padał szereg pytań dotyczących możliwości programu i jego wymagań systemowych oraz terminu możliwości nabycia i szkoleń praktycznych.

 

Tekst: Maria Dąbrowska – gł. Księgowa OZ PZD

Foto: Anna Bołądź – z-ca dyrektora biura OZ PZD

 

 

Facebook