Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Motywacja i aktywne działania działkowców kluczem do godnego dostępu do ogrodów położonych w okolicy ulicy Ruda we Włocławku

2021-01-11 14:29

Wspaniała wiadomość dla Włocławskich działkowców – w wyniku wytrwałej walki i starań aktywu Polskiego Związku Działkowców, a także samych użytkowników działek projekt Budżetu Obywatelskiego miasta Włocławek „Droga dla działkowców i mieszkańców ulicy Ruda” został przyjęty do realizacji. To koniec gehenny tysięcy działkowców i ich rodzin, którzy codziennie z trudem pokonywali zniszczoną drogę prowadzącą do 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w których skład wchodzą: „Ceramik”, „Ustronie”, „Pigwa”, „Moniuszko”, „Azoty II”, „Lisek”, „Przyszłość”, „Ruda I”, „Ruda II”, „Relaks” i „Zalesie”.

Komisja Budżetu, Rozwoju i Promocji Miasta Włocławka po zapoznaniu się z opinią Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz precyzyjnym wskazaniu, jakiego odcinka drogi dotyczy projekt udzieliła pozytywnej opinii w przedmiocie uznania zasadności realizacji powyższej inwestycji.

Dzięki zaangażowaniu członków Polskiego Związku Działkowców, a także ich rodzin ogromna ilość zebranych głosów przyczyniła się do wygranej projektu o nazwie „Droga dla działkowców i mieszkańców ulicy Ruda”.

Na powyższy cel przyjęto budżet w postaci 500 tysięcy złotych, które przeznaczone zostaną na wyrównanie, utwardzenie i położenie nawierzchni asfaltowej na drodze wiodącej przez Rodzinne Ogrody Działkowe w kierunku ul. Ruda.

Dotychczasowy stan drogi pozostawia wiele o życzenia, gdyż jest ona nieutwardzona. Liczne dziury, wyboje, nierówności, a także ogromne kałuże powstające w wyniku opadów deszczu niemalże uniemożliwiają dostęp do Rodzinnych Ogrodów Działkowych zwłaszcza dla tych użytkowników działek, którzy ową drogę pokonują pieszo, rowerem, bądź matek z wózkiem, czy pociechami.  Nawet w przypadku zmotoryzowanych działkowców dojazd do ogrodu był utrudniony, gdyż stwarzał zagrożenie uszkodzenia pojazdu.

Po zakończeniu realizacji projektu wszyscy działkowcy odetchną z ulgą, a także z jeszcze większą radością będą korzystali z dobrodziejstw płynących z użytkowania działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Każdemu działkowcowi na myśl o swoim poletku przychodzą tylko miłe odczucia, a sam fakt planowanego odwiedzenia ogrodu powoduje ciepło na sercu. Do tej pory dla działkowców z 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych usytuowanych w zakolu rzeki Zgłowiączki, a także ich rodzin działka kojarzyła się głównie z udręką, jaką powodował zły stan drogi odbierając przy tym część przyjemności z korzystania z działki. Jedynie myśl o aktywnym wypoczynku, świeżym powietrzu, czy pasja ogrodnictwa działkowego oddalała działkowcom czarne myśli odsprzedania prawa do działki. Teraz wszystko się zmieni, a działkowcy będą mogli w pełni czerpać korzyści z użytkowania działki w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym.

Jakub Studziński - insp. ds. inwestycji

 

Facebook