Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Medale Bene Meritus dla samorządowców

2022-01-05 15:57

Ostatnie dni grudnia ubiegłego roku były okazją do spotkań, podczas których nie tylko podsumowano działalność statutową struktur PZD, ale także uhonorowano medalem Bene Meritus – z okazji 40-lecia Związku -  ludzi najbardziej zasłużonych dla rozwoju ruchu działkowego. W tym gronie, obok członków PZD, znalazło się wielu przedstawicieli lokalnych samorządów oraz parlamentarzystów.

Dobra współpraca struktur Związku z samorządami to korzyść dla obu stron. Rodzinne ogrody działkowe zyskują cennego sojusznika m.in. współfinansującego modernizację infrastruktury, czy wspierającego ruch działkowy w budowie nowych ogrodów.  Z kolei samorządy mają partnera dbającego ochronę środowiska naturalnego i otwartego na potrzeby mieszkańców.

Świętowany w ubiegłym roku jubileusz 40-lecia Związku był okazją do uhonorowania najbardziej zaangażowanych we współpracę przedstawicieli władz lokalnych oraz parlamentarzystów. Końcówka roku obfitowała w kolejne uroczyste spotkania, podczas których - w imieniu prezesa Polskiego Związku Działkowców Eugeniusza Kondrackiego medal okolicznościowy Bene Meritus – przedstawiciele OZ, delegatur i zarządów ROD wręczali tym, którzy doceniają, jak ważną rolę odgrywają rodzinne ogrody działkowe.

Docenieni przez Związek

W gronie uhonorowanych medalami Bene Meritus w ostatnich tygodniach roku znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, który każdego roku wspiera organizacji wrześniowego Dnia Działkowca i zamierza dofinansować – przez trzy kolejne lata – elektryfikację ogrodów działkowych Okręgu, czy Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk realizującego strategię wspierania stowarzyszeń pozarządowych w tym Polskiego Związku Działkowców.

Ten wyjątkowy medal otrzymał także Arkadiusz Wiśniewski Prezydent Opola, którego  Zarząd realizuje pięcioletni program inwestycyjny wspomożenia ogrodów (2019-2023),  na kwotę półtora miliona złoty. 

Bardzo dobra współpraca ze strukturami Związku leżała też u podstaw uhonorowania m.in. zastępcy Prezydenta Wejherowa Beaty Rutkiewicz, Prezydenta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka, Prezydenta  Knurowa Adama Ramsa i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jerzego Pacha. W Zabrzu wyróżnieni zostali Poseł na Sejm RP Tomasz Olichwer i Przewodnicząca Rady Miasta Łucja Chrzęstek-Bar.

Wśród docenionych znaleźli się także Senator RP Jerzy Wcisła, starostowie - elbląski Maciej Józef Romanowski oraz  wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, a także burmistrzowie: Braniewa - Tomasz Sielicki, Kłodzka - Michał Piszko, Łobżenicy - Piotr Łosoś, Wrześni - Tomasz Kałużny, Chojnic - Arseniusz Finster, Strzelec Opolskich -Tadeusz Goc.

Widzą społeczne korzyści

Liczba samorządowców uhonorowanych medalem Bene Meritus pokazuje, że władze lokalne widzą społeczne korzyści, jakie płyną z faktu istnienia Rodzinnych Ogrodów Działkowych na ich terenie. W ślad za tym idzie przede wszystkim wsparcie finansowe przeznaczone na modernizację infrastruktury ogrodowej. Wiele samorządów prowadzi przyjazną dla ogrodów działkowych politykę planistycznej, polegającą na umieszczaniu  ogrodów w miejskich planach zagospodarowania przestrzennego jako zieleń działkowa, co daje gwarancję ich trwałości. Niektóre podejmują starania o nowe tereny dla kolejnych działkowców. Wiele samorządów wspiera i uczestniczy w imprezach organizowanych przez OZ czy ROD z okazji np. Dna Działkowca, czy Dnia Dziecka.

 

LS

Facebook