Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Marcowy numer na rynku od 20 lutego! „Mój Ogródek” – to poradnik ogrodniczy adresowany do każdego działkowca i ogrodnika amatora

2020-02-20 12:23

 

Marcowy numer „Mojego Ogródka” wita czytelników gniazdami wiosny, czyli najatrakcyjniejszymi krzewami, których kwitnienie o tej porze roku może przyprawić o zawrót głowy.

Ponadto w bieżącym wydaniu radzimy: jak ciąć pnączajak dzielić i odmładzać byliny, a także jakie ozdobne rośliny jednoroczne wybrać na tzw. wczesny siew.

Polecamy też hydrboxy – sprytne „zbiorniki” gromadzące wodę w glebie – niezbędne w nadchodzącym sezonie!

Zachęcamy do kolekcjonowania nowego cyklu – Najpiękniejsze rośliny. W wydaniu marcowym „Mojego Ogródka” część pierwsza – Letnie cebulowe.

Jeśli przegapiłeś poprzedni cykl: sadownicze abc, to nic straconego! Wystarczy odwiedzić stronę sklepu działkowca www.dzialkowiecsklep.pl i zamówić wybrane numery „Mojego Ogródka”. Zamówienie można też złożyć telefonicznie:22 101 34 34. „Mój Ogródek” dostępny jest również w wersji cyfrowej.

Polecamy m.in.:

• W pojemnikach – Tylko u nas znajdziesz najlepsze gatunki i odmiany roślin sadowniczych  do wygodnej uprawy w donicach, pojemnikach i skrzyniach. Taki sposób prowadzenia „minisadu” jest przydatnym rozwiązaniem zwłaszcza dla seniorów. Własne uprawy są modne!

• Miejsca wypoczynku z klimatem – Nie masz pomysłu na aranżację zakątka na działce? Nie poddawaj się! Skorzystaj z naszych inspiracji. Stwórz wygodne i niezwykle malownicze miejsce. Ciesz się piękną działką przez cały sezon.

• Warzywa zielone – Dlaczego warto je jeść? Bo kolor zielony ma działanie uspakajające i dobrze działa na nasz organizm w tzw. okresie przejściowym – przy zmianie pór roku. Warto więc wiedzieć skąd pozyskać najbardziej wartościowe zielone warzywa i jak je podać, aby zjeść je ze smakiem.

• Sadzimy z gołym korzeniem i w doniczkach – Jeśli nie posadziliście drzew i krzewów jesienią, nic straconego! Wczesna wiosna jest równie dobrym terminem na wykonanie tej czynności. Instruktarz – krok po kroku, ułatwi i usprawni Waszą pracę. Poprawne sadzenie to pierwszy krok ku sukcesowi w uprawie.

Facebook