Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Marcowy numer „Mojego Ogródka” w sprzedaży od 17 lutego!

2021-02-17 13:12

„Mój Ogródek” możesz mieć w wersji tradycyjnej – papierowej lub znacznie wygodniejszej – cyfrowej: adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS: https://apple.co/2TdaoGH

Numer marcowy „Mojego Ogródka” otwiera sezon na działce. Wiosną czeka nas przecież dużo ogrodowej pracy. W bieżący wydaniu, w dziale własne warzywa, polecamy najlepsze gatunki na przedplon i na plon główny, a także całościowy terminarz uprawy gruntowych pomidorów, czyli „Pomidory od A do Z”. Warto mieć własne, zdrowe i smakowite warzywa, to ogromna satysfakcja i oszczędność dla portfela!

Oprócz prac w ogrodzie warzywnym nie możemy zwlekać z innym, działkowymi czynnościami, np. w części ozdobnej. W numerze polecamy szczególną pielęgnację róż na przedwiośniu, a także odnowę działkowej murawy, która po tegorocznej, śnieżnej i mroźnej zimie wymaga szybkiej i rzetelnej pomocy.

Nowy sezon, to również przegląd i cięcie gatunków ozdobnych, którego szczegółowy, bardzo praktyczny opis znaleźć można w dodatku specjalnym – Wczesnowiosenne cięcie roślin ozdobnych. Koniecznie trzeba to przejrzeć i zastosować na działce!

Tematy warte uwagi:

• Trawnik już niemodny – Każdy dobry działkowiec stawia na bioróżnorodność, bo wie, jak duża z tego jest korzyść. Nie ma co tracić czasu i miejsca na wypielęgnowany trawnik! Skorzystaj z naszych rad i ciesz się kolorową, bogatą w różne nasadzenia działką,… a „usłyszysz” jak Ci dziękuje.

(str.24-25 )

• Zioła i warzywa w zasięgu ręki – Warzywa i zioła coraz częściej można spotkać na tzw. ogrodowych salonach. Już nie uprawiamy ich gdzieś z boku, tylko się nimi chwalimy. Bo jest czym! Dzięki naszym szczegółowym projektom w łatwy i wygodny sposób stworzysz ogród warzywny, zarówno na tarasie, jak i na typowej grządce.

(str. 40-41)

• Mój jagodnik – Tylko u nas znajdziesz pomysły na mały, bogaty w gatunki jagodnik! Już nie możesz mieć wymówki, że na owocowe krzewy nie ma miejsca na Twojej działce. Przeczytaj, zastosuj nasze rady i ciesz się „smaczną”, zdrową działką.

(str. 46-47)

• Ogród dla niecierpliwych – Bycie niecierpliwym nie ma wieku, każdy z nas trochę taki jest… chcemy mieć efekt już, od razu, bez czekania, np. atrakcyjną, piękną działkę. Ale czy tak można? Z naszymi poradami jest to możliwe! Przeczytaj i do dzieła!

(str. 4)

• Co zwalczamy w marcu i kwietniu – Aby móc cieszyć się zdrową działką, trzeba w odpowiednim momencie reagować na czyhające zagrożenia. Poznaj choroby i szkodniki, które na przedwiośniu mogą być „zmorą” każdego działkowca. Dowiedz się, jak skutecznie się przed nimi bronić, aby później nie stały się dużym problemem!

(str. 54-55)

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego na www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

 

Facebook