Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Majowy „Mój Ogródek” na rynku od 24 kwietnia!

2020-04-23 15:57

Możesz go mieć nie wychodząc z domu! Wystarczy zamówić bieżący numer:

  • w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl
  • dzwoniąc pod numer 22 101 34 34
  • lub pobierając aplikację mobilną na smartfon lub tablet.

W majowym „Moim Ogródku” znajdziecie praktyczne tematy dotyczące zarówno roślin ozdobnych, jak np.: co wysiać w maju, prace pielęgnacyjne na cebulowej rabacie, najlepszy dobór balkonowych roślin – tzw. hitów, warzyw – sadzimy pomidory i ogórki z rozsad, polecamy gatunki ciepłolubne – m.in. cukinię, jak i sadu – tniemy jeżyny, karczujemy stare drzewa i krzewy owocowe.

W bieżącym wydaniu polecamy artykuł Ogród leczy. Można się z niego dowiedzieć o prozdrowotnych korzyściach z przebywania na własnej działce. Jak umiejętnie odpoczywać w ogrodzie w trakcie i po pracy ogrodniczej, a także jak relaksować się własnym oddechem. Przy artykule znaleźć można kod QR prowadzący do filmu przedstawiającego znakomite ćwiczenia oddechowe.

Zachęcamy do kolekcjonowania  cyklu – Najpiękniejsze rośliny. W wydaniu majowym  „Mojego Ogródka” część trzecia – Byliny.

Jeśli przegapiłeś poprzednie części,  nic straconego! Wystarczy odwiedzić stronę sklepu działkowca www.dzialkowiecsklep.pl i je zamówić. Zamówienia można składać też telefonicznie (22 101 34 34).

Polecamy szczególnie:

Jak maj, to pachnące bzy –  Lilaki potocznie nazywane bzami, to rośliny zniewalająco  pachnące, o kwiatach w różnych barwach. Warto poznać gatunki, niskie (szczepione na podkładkach lilaka pospolitego), doskonałe na działkowe rabaty, również te mieszane – uprawowo-ozdobne.

 

Duże kwiaty starzał w 10!  – Tylko u nas! Prezentujemy pięknie kwitnące rośliny z każdej grupy  –  spośród drzew, krzewów, bylin, roślin cebulowych. Wybierz te najlepsze dla Twojej działki i zabłyśnij w tym sezonie!

Nie wychodź z domu – kup polecane gatunki z dowozem kurierskim! Oferta roślin na naszej stronie www.dzialkowiecsklep.pl

Liściowe warzywa – Takie warzywa są źródłem witamin i soli mineralnych. Sadzi się je wiosną i jesienią. Poznaj, posadź na działce i ciesz się własnymi warzywami. Idealne dla zdrowia, oszczędne dla portfela.

Owocowe IGO – Czy wśród gatunków sadowniczych występują rośliny  inwazyjne? Wydawałoby się, że to niemożliwe! A jednak są takie gatunki. Poznaj je bliżej i dowiedz się, jakie są zalecania przy ich uprawie!

Sadzimy winorośl – Soczyste winogrona z własnej działki… pycha! Skorzystaj z naszych praktycznych rad, bo maj to idealny czas na ich sadzenie. A więc do dzieła!

Jak złapać deszcz? – Susza jest w tym roku bardzo dużym problemem, również dla naszych działek. Warto więc przygotować się na umiejętne „złapanie” deszczu, jeśli w końcu się on pojawi. Dbaj o swoje warzywa, zioła i rośliny sadownicze. Naucz się zbierać i przechowywać deszczówkę!

Facebook