Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Kwietniowy numer „Mojego Ogródka” w sprzedaży od 19 marca!

2021-03-19 12:32

Kwiecień to pełnia pracy w ogrodzie. W kwietniowym wydaniu „Mojego Ogródka” zaczynamy od porządków na rabatach ozdobnych w artykule „Obowiązki w ogrodzie ozdobnym”. Tu jest co robić, więc warto prześledzić wszystkie etapy prac, aby nic nam nie umknęło. Wiosenne prace dotyczą również ogrodów użytkowych, czyli warzywnika i sadu. W tym pierwszym, sadzimy gatunki ciepłolubne, które stanowią jedną z ważniejszych grup warzyw uprawianych na działkach. W sadzie rozstrzygamy argumenty za lub przeciw sadzeniu drzew wieloodmianowych. Warto znać ich wszystkie plusy i minusy, bo możliwość uzbierania większej ilości, różnorodnych plonów na małej przestrzeni, jest kusząca dla każdego działkowca.

Zaczynając nowy sezon na działce, nie można nie skorzystać z dodatku specjalnego „Mojego Ogródka”, dotyczącego – „Wiosennego nawożenia ogrodu”. Jest to duża dawka dobrej wiedzy o „żywieniu” roślin, która przyda się każdemu użytkownikowi działki.

Tematy warte uwagi:

• Atrakcyjne krzewy do małego ogrodu – Działka, może być nieustannie ozdobna (od wiosny do zimy), jeśli posadzimy na niej odpowiednie krzewy, których atrakcyjność przypisana jest do poszczególnych por roku. Zacznij od wiosny! Wybierz najpiękniejsze krzewy, odmień swoją działkę.

(str.4-5 )

• TOP 15 na sezon 2021 – Tylko u nas znaleźć można atrakcyjne gatunki, nowości na rynku i dogodny, a tym samym bezpieczny sposób zamawiania roślin! Wystarczy wejść na stronę naszego sklepu www.dzialkowiecsklep.pl lub zadzwonić pod numer 22 101 34 34, aby wybrać odpowiednie gatunki lub odmiany i cieszyć się piękną działką.

(str. 14-15)

• Pienne czy krzaczaste – Co wybrać – ekstrawagancję w sadzie, czy też tradycyjne prowadzenie krzewów? Jeśli borykasz się z takim dylematem, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Sprawdź opinie specjalisty! Warto mieć własne owoce na działce.

(str. 32)

• Co warto wybrać w tym roku? – Zdjęcia soczystych brzoskwiń, jabłoni, śliw i słodkich malin sprawiają, że ślinka cieknie na ich widok. Jednak nie ma co się oblizywać, tylko trzeba działać i posadzić na działce najsmaczniejsze, dobrane przez specjalistę, gatunki sadownicze. Dla ułatwienia, w większości znaleźć je można na stronie naszego sklepu www.dzialkowiecsklep.pl

(str. 40-41)

Mszyce wiosną – Mszycom mówimy STOP! Jeśli nie chcesz z nimi wojować w tym roku, to koniecznie sięgnij po ten artykuł. Znajdziesz w nim sprawdzone rady, które pozwolą skutecznie uchronić działkowe nasadzenia.

(str. 56-57)

 

Chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj do działkowego sklepu internetowego na www.dzialkowiecsklep.pl Znajdziesz w nim tematyczne e-booki i wiele inspirujących e-wydań specjalnych! Warto skorzystać!

Facebook