Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

KWIETNIOWY „Mój Ogródek” od DZIŚ W SPRZEDAŻY! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

2019-03-21 10:04

W numerze przedstawiamy dobór gatunków, które towarzyszyć będą letnim cebulowym na rabacie. Polecane zestawienia sprawdzą się zarówno przy działkowych altanach, jak i w miejscach reprezentacyjnych ogródka.

Polecamy świąteczne roślinne dekoracje, a także gatunki jednoroczne, które właśnie w kwietniu można wysiać już na rabatę. Będzie taniej dla domowego budżetu i znacznie wcześniej kolorowo na działce!

W kwietniowym wydaniu „Mojego Ogródka” prezentujemy najlepsze dla działkowców nawozy ekologiczne, które dostarczą działkowym uprawom odpowiednią ilość składników pokarmowych. Uprawiaj z głową! Czytaj „Mój Ogródek”!

Zachęcamy do kolekcjonowania cyklu – Róże od A do Z. W kwietniowym wydaniu „Mojego Ogródka” już część 4. Zbierz wszystkie części, a staniesz się różanym specjalistą! Przegapiłeś jeden z odcinków cyklu – nic nie szkodzi, wszystkie części z numerami „Mojego Ogródka” można zamówić w sklepie: www.dzialkowiecsklep.pl lub telefonicznie 22 101 34 32 (33)

Polecamy szczególnie:

• Kwiatowy kalendarz – Tylko w „Moim Ogródku” znaleźć można ściągawkę – co, kiedy i w jakim kolorze kwitnie! Ciesz się pięknem kwiatów przez cały sezon. Twoja działka na to zasługuje.

• Warzywa i zioła na ścianie – Idealne rozwianie na działkę! Sprawdź, jakie warzywa i zioła można tak uprawić! Skorzystaj z naszych rad i ciesz się własnymi zdrowymi uprawami.

• Wieloodmianowe zawsze modne – Jeśli lubisz owoce, i wciąż nie wiesz co posadzić, postaw na wielodmianowe. W „Moim Ogródku” znajdziesz dostępny na rynku dobór odmian – jabłoni, grusz i drzew pestkowych! Skorzystaj z porad pielęgnacyjnych.

• Kwaśna kwatera – Zdrowy pomysł na działkę to założyć kwaterę z gatunków kwaśnolubych, bogatych w cenne witaminy. Doradzimy – co i jak posadzić. My się na tym znamy jak nikt inny na rynku!

 

 

 

 

 

 

 

Facebook