Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Krajowa Komisja Konkursowa z wizytą w naszym Okręgu.

2018-06-05 17:17

Dnia 30 maja 2018 roku w Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD odbył się przegląd ogrodu i działki zgłoszonych do krajowych konkursów.

W tym roku w konkursie na „Rodzinny Ogród Działkowy 2018 roku” udział brał ROD „Oaza” położony w Aleksandrowie Kujawskim natomiast do konkursu „Wzorowa działka 2018 roku” przystąpiła działka nr 73 znajdująca się w tym samym ogrodzie, której użytkownikami są Państwo Maria i Stanisław Bujalscy. Członkowie Krajowej Komisji Konkursowej w składzie Pani Urszula Walusiak i Pan Jan Malesza przybyli do Aleksandrowa Kujawskiego w piękny słoneczny dzień. Pogoda dopisywała cały czas, w związku z czym przegląd ogrodu przeprowadzony był  w miłej atmosferze. Podczas wizyty obecni byli również użytkownicy działki nr 73, przedstawiciele Zarządu ROD oraz instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego. Członkowie Komisji po dokonaniu przeglądu ogrodu i działki udali się do biura Zarządu ROD w celu wypełnienia ankiet konkursowych, które zostały podpisane przez wszystkich obecnych oraz odpowiednio opieczętowane.

Wizyta Krajowej Komisji Konkursowej w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Oaza” w Aleksandrowie Kujawskim została bardzo miło odebrana przez działkowców i członków Zarządu ROD oraz stała się kolejnym bodźcem podnoszącym pozytywną mobilizację wszystkich członków ROD.

 

Przygotowała:

B. Łubkowska - instruktor ds. ogrodnictwa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD

 

 

 

Facebook