Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Kolejny raz działkowcy grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2021-01-29 09:27

W najbliższą niedzielę tj. 31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Finał z głową - takie jest hasło przewodnie naszej zbiórki. Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już 30 stycznia wieczorem. Głównym punktem działań WOŚP w stolicy, po rocznej przerwie, ponownie będą okolice Pałacu Kultury i Nauki.” – czytamy na oficjalnej stronie fundacji.

Na niezwykłe wyróżnienie zasługują grudziądzcy działkowcy, którzy reprezentując ogrodnictwo działkowe niezmiennie od wielu lat grają wspólnie z WOŚP. Choć zarówno 2020 rok, jak i początek 2021 roku były zdecydowanie inne niż lata poprzednie, klub działkowca „Zielony Zakątek” z Grudziądza także w tym roku przekazał na licytację swoje rękodzieła. Twórczość powstająca na spotkaniach klubu z pasji i chęci przebywania w rodzinnym gronie działkowców cieszy się bardzo dużą popularnością wśród licytujących, co jest dodatkowym motorem dla darczyńców.

Kilka słów w sprawie 29. Finału WOŚP przesłała Dominika Wiączek – wieloletni działkowiec, zasłużony społecznik, członkini klubu „Zielony Zakątek”, a także Okręgowy Instruktor Społecznej Służby Instruktorskiej

„Witajcie.

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się dużymi krokami ponieważ to już 31 stycznia. Działkowcy, którzy spotykają się w klubie działkowca "Zielony Zakątek" w Grudziądzu postanowili po raz kolejny przyłączyć się do akcji. Na licytacje przekazali zrobione przez klubowiczów gadżety, a także domowe dekoracje. Tak dla przypomnienia - w klubie działkowca spotykają się miłośnicy rękodzieła, majsterkowania decoupage i innych form plastycznych. Niestety w okresie epidemii spotkania są zawieszone, choć nie stanowiło to przeszkody do wsparcia WOŚP swoim rękodziełem.

Zapraszamy do licytacji podczas finału.

Z działkowym pozdrowieniem

Dominika Wiączek

Okręgowy instruktor SSI”

Serdecznie zapraszamy wszystkich działkowców do udziału w akcji oraz licytacji przekazanych przez członków klubu działkowca „Zielony Zakątek” w Grudziądzu gadżetów i dekoracji domowych.

Oliwia Ciechomska  - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Zdjęcia: Dominika Wiączek

Facebook