Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Kolejne rodzinne ogrody działkowe wprowadzają program komputerowy DGCS PZD System

2018-04-12 07:18

Program komputerowy DGCS PZD SYSTEM cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Już w bieżącym roku kolejnych 156 Rodzinnych Ogrodów Działkowych nabyło licencje i rozpoczyna prowadzenie spraw ogrodu oraz ewidencję księgową na programie komputerowym DGCS PZD SYSTEM. Przypominamy, że w ubiegłym roku program nabyło 1000 Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Zarządy ROD, które chętnie korzystają z nowoczesnych rozwiązań jakim jest program DGCS PZD SYSTEM, jak również dzięki podjęciu szybkiej decyzji, będą korzystać z możliwości programu, który zapewnia prowadzenie spraw ogrodu w sposób profesjonalny, łatwy, bezpieczny i tani, a przygotowanie następnego Walnego Zebrania nie będzie wymagało wielkiego nakładu pracy, gdyż system po wprowadzeniu danych będzie drukował niezbędne dokumenty takie jak: zaproszenia, listy obecności, składy komisji, sprawozdania itp.

Kompleksowy program dedykowany dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych składający się z modułów: finansowo-księgowego, kadrowo-placowego, środków trwałych i magazynowego oraz modułu ogrody działkowe jest programem stworzonym w celu ułatwienia pracy zarządom ROD w prowadzeniu i zarządzaniu ogrodami zrzeszonymi w ogólnopolskim stowarzyszeniu PZD, zgodnie z przepisami wewnętrznymi i powszechnie obowiązującymi.

Program został przetestowany przez siedem Rodzinnych Ogrodów Działkowych, które wyraziły chęć prowadzenia pilotażu i dzięki dużej pracy ze strony tych Zarządów ROD zastosowano w programie najważniejsze elementy występujące w ogrodach, dzięki czemu Program DGCS PZD SYSTEM jest nowoczesnym narzędziem na miarę wchodzących zmian i postępu jaki wymuszają na PZD przepisy zewnętrzne, takie jak np. w sprawie ochrony danych osobowych, ZUS czy Urzędy Skarbowe. Rodzinne Ogrody Działkowe korzystając z dogodnych rozwiązań, jakie zawiera program mają szansę na poprawne, zgodne z prawem prowadzenie niezmiernie trudnych spraw występujących w ROD.

Zainteresowani winni zgłaszać się do jednostek okręgowych, gdzie przeszkoleni pracownicy z obsługi programu w sposób wyczerpujący dostarczą wszelkich informacji, jak również mogą zaprezentować możliwości programu, którego wartość (całego pakietu) wynosi 270,60 zł, a dla ROD należących do Ośrodków Finansowo-Księgowych o 30% taniej tj. 189,42 zł.

Zachęcamy Zarządy ROD do nabywania licencji i korzystania z ułatwień, jakie daje program DGCS PZD SYSTEM.

 

Mirosława Marks

GK KZ PZD

 

 

 

 

 

 

Facebook