Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Klub działkowca "Zielony Zakątek" prężnie działa od dwóch lat.

2018-03-29 11:05

Spotkania pasjonatek rękodzielnictwa w grudziądzkim klubie działkowym „Zielony Zakątek”  trwają już od dobrych dwóch lat. Nasza nazwa kojarzy się z działkami, w ostatnim okresie nasze prace skupiały się na wykonaniu kartek świątecznych techniką serwetkową, przepełnionych kwiatami.  Piękno kwiatów, ich obrazy znajdujące się na kartkach świątecznych ułatwiają odcięcie się od przeszłości, ponieważ dopiero wówczas, gdy człowiek przestanie oglądać się za siebie, teraźniejszość będzie mogła otworzyć przed nim całe swoje piękno. Kwiaty i budząca się do życia przyroda ułatwiają wprowadzenie w życie dobrych zmian, usuwają z naszego życia lęk przed innymi ludźmi, uwalniają nas od starych obciążeń i złych myśli.  Tak jak piękne i różnobarwne są kwiaty, tak piękne są prace wykonane przez nasze „klubowiczki”  ponieważ wkładamy w nie tyle serca, bo:

Nie musisz mieć szczególnych uzdolnień, plastycznych, wystarczy że:

 

- masz ochotę przypomnieć sobie jak smakuje przyjemność tworzenia
- potrzebny ci relaks, chcesz odpocząć od zgiełku i pośpiechu
- chcesz spróbować czegoś innego i odkryć swoje umiejętności
- zrobić ładny upominek dla siebie i bliskiej osoby
-   chcesz nauczyć się czegoś nowego.

 

Tworzymy małe dzieła sztuki, a przy tym miło spędzamy wolny czas, którego nam nie brakuje. Efektami swojej działalności chętnie się chwalimy, a mamy czym, nasze prace budzą podziw, a pasja szacunek. Klub  skupia grupę nie tylko pasjonatek robótek ręcznych, ale także panie, które nie chcą siedzieć bezczynnie w domu i szukają ciekawych pomysłów na wypełnienie wolnego czasu na emeryturze.

 - Moją pasją jest działka, ale również rękodzieło, które przejęłam od mamy, ona zawsze dziergała na drutach, haftowała, robiła piękne kwiaty… a ja z nią i tak mi już zostałoprzyznaje Angela jedna z klubowiczek, jej pasję przejęła córka. W czasie spotkań,  przez dwie godziny uczymy się nowych technik, poznajemy ogrom możliwości przy tworzeniu własnych dzieł sztuki.

Zajęcia te powstały z myślą o ludziach, ciągle biegnących do przodu, poszukujących pomysłu na życie i nudę, tworzących ciekawe rzeczy dla samej przyjemności tworzenia i upiększania swego otoczenia. By mogli sprawić radość sobie, robić coś pasją i byli coraz lepsi w swoim otoczeniu.

Dlatego te nasze spotkania warsztatowe to czas dla siebie, czas do refleksji i inspiracji.

Jako prowadząca klub działkowy Zielony Zakątek zaproponowałam coś nowego, otóż nasze spotkania obecnie będą skupiać się na poznaniu swojej przeszłości. Klubowiczki na spotkania przynoszą swoje zdjęcia z czasów młodości i poznajemy nie tylko swoje pasje, ale również jak zmieniliśmy się na przestrzeni lat.

 

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, życzymy aby Święta Wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha i inspiracji .

 

 

Szefowa Klubu Działkowego - Małgorzata Jasińska

 

 

Facebook