Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Jubileusz 70-lecia ROD „Chemik” w Grudziądzu

2018-09-20 08:32

Rodzinny Ogród Działkowy „Chemik” w Grudziądzu należy do grona najstarszych ogrodów działkowych funkcjonujących na terenie miasta Grudziądza. Z dobrodziejstw ogrodu i poszczególnych działek korzysta ponad 200 rodzin. W roku bieżącym ROD „Chemik” w Grudziądzu świętuje jubileusz 70-lecia swego istnienia. Piękny wiek wymagał wyjątkowej oprawy, o co zadbał zarząd ogrodu, dbając o każdy najdrobniejszy szczegół, w tym o poczęstunek i dobrą muzykę. Jednak nie tylko chlebem człowiek żyje, ważne o ile nie najważniejsze są sprawy organizacyjne, tradycja, historia, dostrzeżenie pracy i zasług działkowców.

Z racji tak wspaniałego jubileuszu Prezes Polskiego Związku Działkowców – p. Eugeniusz Kondracki ufundował dla ROD „Chemik” w Grudziądzu wspaniały puchar, również Prezes Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD – p. Piotr Gadzikowski ufundował okolicznościowy puchar. Ceremonii wręczenia pucharów oraz dyplomów i nagród dokonał w zastępstwie Prezesa Okręgu –p. Mieczysław Chrapiński będący Wiceprezesem Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD.

70-lecie ROD „Chemik” i wspólne świętowanie było wyśmienitą okazją do wspomnień lat i przede wszystkim ludzi, działkowców, którzy już odeszli do krainy wieczności. Ale nie tylko pamięć o ludziach już nieżyjących jest ważna, należy doceniać tych, którzy obecnie pracują na rzecz ogrodu i całego Związku. Dlatego też, uhonorowano odznaczeniami związkowymi zasłużonych działkowców, a ci którzy mają najładniejsze działki otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Tekst:

Ewa Czyżewska - Prezes Zarządu ROD "Chemik"

 

 

 

 

Facebook