Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Jubileusz 45 – lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu połączony z uroczystymi obchodami Jubileuszu 40 – lecia PZD

2021-09-14 14:33

Jubileusze w Rodzinnych Ogrodach Działkowych nie od dziś są wielkim świętem wszystkich działkowców, choć ten rok jest wyjątkowy, gdyż każda uroczystość organizowana w ROD połączona jest z uroczystymi obchodami Jubileuszu 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu działkowcy mieli aż potrójną okazję do świętowania, gdyż w dniu 27 sierpnia 2021 roku obchodzili jubileusz 45 – lecia powstania ogrodu, jubileusz 40 – lecia PZD, a także nadrabiali utraconą przez COVID – 19 możliwość  świętowania „Dnia Działkowca 2020”.

Wstępem do rozpoczęcia uroczystości było opowiedzenie zebranym działkowcom i gościom historii powstania, a także działalności Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu aż po dzień dzisiejszy.

Z ramienia Okręgu na uroczystości obecny był Pan Leszek Konefał – I Wiceprezes Okręgu. Wśród zaproszonych gości znalazła się Pani Joanna Wąsikowska – Skubacka – przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim, pod który podlega ROD „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu.

W imieniu Okręgowego Zarządu Toruńsko – Włocławskiego PZD Pan Leszek Konefał wręczył zarządowi ROD puchar i dyplom pamiątkowy z okazji 45 – lecia istnienia Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Wstępem do uroczystego przekazania okolicznościowych upominków było wygłoszenie kilku słów do zebranych działkowców i gości, a także przekazanie serdecznych pozdrowień i zachęty do dalszej pracy, zarówno na własnej działce, jak i na rzecz ogrodu i całego Polskiego Związku Działkowców.

W trakcie uroczystości wyróżniono działkowców, którzy odznaczają się na tle innych użytkowników działek zaangażowaniem w pracę społeczną na terenie ogrodu, a także tych, których działki olśniewają zadbaną roślinnością, estetyką, a także ciężką pracą, co wspiera zarząd ROD w budowaniu pozytywnego wizerunku ogrodu.

Oryginalną inicjatywą, z jaką wychodzi zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu jest uhonorowanie działkowców, którzy obchodzą indywidualne jubileusze użytkowania działek w ROD. Na uroczystości w dniu 27 sierpnia 2021 roku swoje działkowe jubileusze obchodzili także ci, którym pandemia uniemożliwiła świętowanie w 2020 roku.

Wśród upominków i odznaczeń wręczanych przez zarząd ROD znalazły się dyplomy i puchary z okazji 45 – lecia istnienia ROD, odznaki „Za zasługi dla ROD”, dyplomy z okazji Jubileuszu 40 – lecia PZD, puchary wyróżniające działkowców za pracę społeczną na rzecz ROD, dyplomy dla użytkowników najpiękniejszych działek w ROD, brązowe, srebrne i złote odznaki „Zasłużony Działkowiec”, a także najwyższe, najważniejsze odznaczenie, jakie może otrzymać działkowiec „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców”.

Najwyższe odznaczenie „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” wręczane za ogromne zaangażowanie na rzecz ruchu ogrodnictwa działkowego otrzymała Pani Katarzyna Gościniak. Odznaczona jest użytkownikiem działki od początku istnienia ROD „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu, czyli od 45 lat. Pani Katarzyna już w latach ’90 wyróżniała się na tle innych działkowców swoją aktywnością i zaparciem w dążeniu do rozwoju ogrodu. Od kilkudziesięciu lat stanowi wsparcie dla funkcjonujących zarządów ROD pozostając w gotowości do pomocy.

Wyjątkową chwilą dla wszystkich działkowców było uroczyste wręczenie dyplomów z okazji 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców przygotowanych przez Krajową Radę PZD. Dla działkowców będących społecznymi działaczami w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Transportowiec” w Wieńcu Zalesiu, jak sami mówią jest to „wyraz ogromnego uznania”, poczucie bycia docenionym i spełnionym w zakresie wypełniania idei, jaka towarzyszy im od wielu, wielu lat – idei ogrodnictwa działkowego.

Obchody odbyły się w bardzo uroczystej, aczkolwiek rodzinnej atmosferze, dzięki czemu każdy uczestnik mógł poczuć się wyjątkowo. Dla niektórych, zwłaszcza nowych użytkowników działek była to zachęta do pracy zarówno na działce, jak i na rzecz ogrodu, gdyż mogli oni dojrzeć, iż każdy aktywny działacz społeczny w ogrodzie jest doceniany, a zarząd ROD, jak i nadrzędne jednostki organizacyjne PZD – Krajowa Rada i Okręgowy Zarząd nie zapominają o zasłużonych działkowcach.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych

 

Facebook