Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Program DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl 

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Jubileusz 120-lecia ROD "Agromet - Unia" w Grudziądzu.

2019-09-02 14:24

Grudziądz jest bardzo wyjątkowym miastem na mapie ogrodnictwa działkowego naszego kraju, to właśnie w tym mieści funkcjonuje ROD „Kąpiele Słoneczne” uznawany za kolebkę narodzin idei ogrodnictwa działkowego. Ogród ten hucznie obchodził jubileusz 120-lecia swego istnienia w 2017 roku. Natomiast w roku bieżącym swój jubileusz 120-lecia obchodzi Rodzinny Ogród Działkowy „Agromet – Unia.

Uroczystość odbyła się w upalne sobotnie popołudnie w towarzystwie licznie przybyłych działkowców naszego ogrodu. Z racji dostojnego jubileuszu uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz okręgowych PZD. Mimo zaproszeń i złożonych obietnic na uroczystość nie dotarli przedstawiciele władz samorządu lokalnego oraz parlamentarzyści, za co podziękujemy im jako działkowcy podczas najbliższych wyborów.

Święto rozpoczęło się od wystąpienia Prezesa Zarządu ROD Pana Krystiana Sumińskiego, który powitał przybyłych działkowców ogrodu, po czym przywitał Pana Piotra Gadzikowskiego – Prezesa Okręgu oraz Pana Mieczysława Chrapińskiego – Wiceprezesa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie przez Prezesa ROD historii ogrodu, z która można zapoznać się klikając >>TUTAJ<<. Po czym głos zabrał Prezes Okręgu przekazując słowa podziękowań i życzeń od Prezesa PZD Pana Eugeniusza Kondrackiego, oprócz życzeń i słów uznania Prezes Związku ufundował wspaniały puchar oraz dyplom okolicznościowy. Prezes Okręgu na ręce Prezesa Ogrodu przekazał również puchar i dyplom od władz Okręgu. Działkowcy prawdziwą salwą braw wyrazili swoje podziękowanie za tak okazałe dowody pamięci i docenienia ich pracy w upiększanie ogrodu i jego dalszy rozwój. Jubileusz był świetną okazją by wyróżnić najstarszych stażem działkowców oraz tych wybitnie udzielających się na rzecz ogrodu. Tak więc były uhonorowane osoby brązowymi, srebrnymi jak i złotymi odznakami zasłużonego działkowca.

 

Krystian Sumiński

 

 

 

 

Facebook