Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 29 listopada 2016 roku uruchamia dyżury prawne, w kazdy wtorek od godziny 09:00 do 15:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Instruktorzy SSI Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD obecni na Targach "Gardenia"

2018-03-09 13:52

Dnia 24 lutego 2018 roku instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej działającej przy Toruńsko – Włocławskim Okręgowych Zarządzie Polskiego Związku Działkowców brali udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2018. Instruktorzy podczas wizyty na poznańskich targach mogli zwiedzać wiele stanowisk, które były różnorodne. Nie zabrakło wystawców drzew i krzewów ozdobnych, rozsad roślin, traw, nasion warzyw i ziół, kwiatów, dorodnych cebul, bulw i kłączy, narzędzi i sprzętu ogrodniczego oraz maszyn i urządzeń do ogrodnictwa, materiałów do urządzenia ogrodów i działek, nawozów, akcesoriów do nawadniania, mebli ogrodowych i małej architektury działkowej, placów zabaw a nawet odzieży i obuwia do pracy na działce i w ogrodzie. Wszystkie stoiska cieszyły się ogromnym powodzenie. Na każdym z nich można było spotkać fachowego doradcę, który udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania i  rozwiewał wątpliwości. Instruktorzy SSI zatrzymujący się przy stanowiskach otrzymywali ulotki informacyjne oraz gadżety od wystawców. Miłym akcentem podczas pobytu na targach było spotkanie instruktorów SSI z Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu, którzy mieli tam swoje stanowisko i udzielali porad związanych z Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi wszystkim zainteresowanym uczestnikom targów.

Atmosfera towarzysząca całej imprezie była miła i spokojna. Uczestnicy targów mogli zaopatrzyć się w interesujący ich materiał roślinny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się cebule, które znalazły się prawie we wszystkich torbach toruńskich instruktorów SSI. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się na ciepły posiłek i w wyśmienitych humorach szczęśliwie wróciła do domu. 

 

opracowanie:

mgr Blandyna Łubkowska - instruktor ogodnictwa OZ Toruńsko-Włocławskiego PZD

 

 

 

 

Facebook