Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Instruktorzy SSI na jesiennych warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej.

2021-10-26 13:17
Jesienne obrazy malowane przez naturę,  wybarwione korony drzew opromienione słońcem sprawiają, że wyglądają magicznie, a my czujemy się jak w bajce. To również znak, że rok zbliża się ku końcowi, ale jeszcze nie czas na nudę i szarość. 
Grudziądzcy Instruktorzy SSI Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD skorzystali z zaproszenia Prezydenta Miasta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego na Drzwi Otwarte do Centrum Edukacji Ekologicznej. Kolejne spotkanie tematyczne, dało okazję poznania zwyczajów i zachowań danieli znajdujących się w kwaterach, można było zwiedzić sale z eksponatami, poznać odgłosy ptaków i zwierząt leśnych.  
Jesienią w Centrum Edukacji jest naprawdę kolorowo, dzięki drzewom, których złociste korony otaczają budynki centrum, uwagę zwracają również krzewy liściaste i trawy. O tej porze roku, podczas długich spacerów po parkach, lasach, napełniamy kieszenie kasztanami, żołędziami, to doskonały materiał do wykonania dekoracji jesiennej.   Efektowne i naturalne wianki można było wykonać pod czujnym okiem instruktorów z centrum ekologicznego. Nie ma nic bardziej wyjątkowego niż stworzenie własnej dekoracji, z sezonowych darów natury. Stworzyliśmy wspólnie urzekające wianki na drzwi, w których wykorzystaliśmy liście, owoce jarzębiny, gałązki, kasztany czy też żołędzie, piękne ozdoby wprowadzą do naszych domów bajkowy klimat.  „ Powinniśmy być pokorni wobec natury. Słuchanie jej i rozumienie jej praw ułatwia codzienne życie „ Zanim wyruszymy o świcie do lasu, dobrze musimy przygotować się do bezpiecznych zbiorów aromatycznych grzybów. Aby zebrać pełen koszyk smakołyków, warto poznać ich ulubione stanowiska, ale także mieliśmy okazję poznać te grzyby, które mogą być powodem zatrucia, bo są łudząco podobne do tych jadalnych.  Aby posłuchać niezwykłych opowieści o zwierzętach i roślinach wystarczyło wspólnie spędzić niedzielne przedpołudnie, które zakończyło się ogniskiem. 
 
 
Tekst” Krajowy Instruktor SSI Małgorzata Jasińska
Foto:  Sebastian Wiączek Okręgowy Instruktor SSI
Facebook