Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Program DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl 

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Grudziądzcy działkowcy na obchodach 100-lecia Niepodległości.

2020-01-24 12:38

100 Rocznicę Powrotu Regionu Grudziądzkiego w Granice Rzeczypospolitej, obchodziliśmy 23 stycznia 2020 roku. Już od niedzieli odbywały się koncerty, wystawy, prelekcje, ale centralne obchody zaplanowano na dzień 23 stycznia. Mieszkańcy, a wśród nich działkowcy, zrzeszeni w stowarzyszeniu ogrodowym Polki Związek Działkowców, goście, m.in. wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Remlau, ks. biskup Józef Szamocki, parlamentarzyści, radni sejmiku wojewódzkiego i Rady Miejskiej oraz grupy rekonstrukcyjne, poczty sztandarowe, Wojskowa Asysta Honorowa, dzieci, młodzież , w towarzystwie Orkiestry Wojskowej z Torunia, wzięli udział w Błękitnym Przemarszu. Wśród dźwięków patriotycznych pieśni, z radością w sercach, z błękitnymi balonami i flagami, tłumy przeszły na miejsce głównych uroczystości.

Na Rynku odbyła się inscenizacja wydarzeń z 23 stycznia 1920 roku, Generał Józef Haller, dokonał symbolicznego zerwania czarnej wstęgi z Pomnika Żołnierza Polskiego- był to znak odzyskania przez Grudziądz niepodległości. Po inscenizacji odbyła się uroczystość z ceremoniałem wojskowym, obecni byli świadkami podpisania Deklaracji Wdzięczności Ojcom Niepodległości Regionu Grudziądzkiego. Dokument podpisali: Prezydent Grudziądza – Maciej Glamowski, Starosta Powiatu Grudziądzkiego – Adam Olejnik, Burmistrz Łasina – Rafał Kobylski, Burmistrz Radzynia Chełmińskiego – Krzysztof Chodubski, Wójt Gminy Grudziądz – Andrzej Rodziewicz , Wójt Gminy Gruta – Waldemar Kurkowski, Wójt Gminy Rogóźno – Krzysztof Polesiak oraz Wójt Gminy Święcie nad Osą – Ireneusz Maj.

Po złożeniu ostatniego podpisu w niebo wypuszczono błękitne balony.

Jestem dumna ze swojego miasta- miasta uznanego za kolebkę ogrodnictwa działkowego oraz miasta ułanów-Kawalerii Polskiej. Na przestrzeni lat zmieniało się zarówno oblicze, jak i zmienił się charakter wielu ogrodów działkowych. Ogrody przewartościowały również swoją funkcję, obecnie obok funkcji uprawowej zaspakajają również potrzeby rekreacji i relaksu. Zmienia się również nasze miasto, ale w ważnych momentach, potrafimy pokazać rzecz najważniejszą, że jesteśmy wspólnotą, potrafimy świętować ponad podziałami.

Niech ten prosty napisany kilka lat temu do tzw. szuflady wiersz, będzie Postscriptum,

.....Grudziądz”- Tu w Grudziądzu pięknym mieście jest zabytków tysiąc dwieście. Wisła płynie sobie w dole, szum jej słychać w każdej szkole. Flisak patrzy na nią skrycie, kocha Wisłę ponad życie. Żołnierz Polski w rynku stoi i tramwajów się nie boi. Flaga w dłoni mu powiewa, kwitną kwiaty, no i drzewa. Wśród zieleni są też ROD-y, to rodzinne są ogrody. Pełne barw, zieleni, tam się nikt nie leni, tylko zdrowo wypoczywa, je owoce i warzywa. Przy Ratuszu Ułan z Panną , a tuż obok pan Kopernik z smutną miną, który w gwiazdy sobie zerka, wiersz ten prosty napisała Werka.....”

 

mgr Małgorzata Jasińska

 

 

Facebook