Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Grudziądzcy działkowcy głosujcie na nasz projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego.

2019-09-09 09:49

Budżet obywatelski jest uważany za najlepsze narzędzie, uwzględniające preferencję mieszkańców w procesie zarządzania środkami publicznymi.  Projekty składane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego, jak każda inicjatywa angażująca obywateli, w życie publiczne, ma swoich zwolenników, jak i przeciwników.  Zwolennicy idei budżetu obywatelskiego podkreślają jej pozytywny wpływ na rozwój miasta, alokację środków w obszary dotychczas zaniedbywane przez władze samorządowe oraz aktywizację mieszkańców w obszarze wydatkowania publicznych pieniędzy. Przeciwnicy zaś twierdzą, że jest to jedynie moda, potęgowana przez  medialny rozgłos, a  korzyścią jest zwiększenie prawdopodobieństwa reelekcji władz samorządu.

Jednostka Krajowa Polskiego Związku Działkowców, ale również sami działkowcy widzą potencjał i możliwość rozwoju infrastruktury ogrodowej, wprowadzenie nowych rozwiązań dla polepszenia bezpieczeństwa na terenie ogrodów, ale również otwarcia ogrodów dla mieszkańców. Może nie wszystkie miasta przychylnie rozpatrują projekty składane przez Rodzinne Ogrody Działkowe, ale warto próbować, brać udział w konsultacjach społecznych, wszak wiele miast zmienia kryteria i regulaminy.  Grudziądzki Budżet Obywatelski, również ma zarezerwowane kwoty na realizację zadań wskazanych przez mieszkańców. Można powiedzieć, że po macoszemu traktuje ogrody działkowe, ale można złożyć wniosek, jako mieszkaniec, tak właśnie uczynił Prezes ROD „Transportowiec” Krzysztof Widerkiewicz.  Do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2020 złożony został projekt,  zakładający integrację mieszkańców Grudziądza na ekologiczno-sportowym festynie rodzinnym, na którym zaprezentują się Rodzinne Ogrody Działkowe znajdujące się przy ulicy Miłoleśnej i nie tylko, ze swoimi osiągnięciami w uprawie przepięknych kwiatów oraz dorodnych owoców i warzyw, przetworów.  W trakcie festynu będzie można podziwiać prace Klubu Działkowca „Zielony Zakątek”, a także dowiedzieć się ciekawych informacji o powstaniu ulicy Miłoleśnej i idei przyświecającej Polskiemu Związkowi Działkowców.  Każdy uczestnik festynu będzie mógł wziąć udział w Quizie Działkowym, a pasjonaci, będą mogli pospacerować z kijkami do Nordic Walking zaczerpnąć nowych informacji dotyczących tej aktywności fizycznej oraz wziąć udział w mini zawodach na dystansie 1880 metrów, bo właśnie w tym roku powstała ulica Miłoleśna. Każdy uczestnik zawodów otrzyma na mecie „EkoMedal”, a wszystkie spędzone chwile będzie można uwiecznić w „EkoFotoBudce”. Projekt otrzymał pozytywną opinię, teraz trzeba oddać głosy, aby doszło do jego realizacji, jest to projekt ogólnomiejski, zatem podczas głosowania działkowcy muszą być jednością.

 

Tekst: mgr Małgorzata Jasińska OR PZD

 

 

 

 

 

Facebook