Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Grudniowy „Mój Ogródek” od dziś w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2021-11-17 11:32

"Mój Ogródek" jest dostępny w wersji papierowej i cyfrowej adnroid https://bit.ly/3kjiWb3; IOS https://apple.co/2TdaoGH

W grudniowym „Moim Ogródku” czeka na Was bardzo atrakcyjny i praktyczny temat miesiąca – Akcja Święta, w skład którego wchodzi kilka artykułów: „Świąteczna agenda”, czyli ściągawka, co kiedy należy zrobić w grudniu, tak aby ze spokojem przygotować Święta i o niczym nie zapomnieć, „Świąteczny wilczomlecz” – pomysł na atrakcyjne aranżacje z udziałem poinsecji, „ABC świątecznej choinki” – przewodnika, co wybrać – jakie drzewko wybrać, jak postępować z choinką w trakcie i po świętach, a także „Świecimy przykładem” – czyli inspiracje z udziałem lampek świetlnych.

W najnowszym numerze warto również przeczytać tematy związane z bieżącym sezonem jesienno-zimowym. W artykule „Gdy przyjdzie zima” zabezpieczamy rośliny ozdobne, a w „Przedzimowe zabezpieczenia” troszczymy się o gatunki sadownicze, wszystko po to aby działka po zimie była zdrowa i piękna.

W numerze polecamy również:

• Byliny na wilgoć – Jeśli na działce mamy miejsca bardziej wilgotne, to oprócz chwastów nic zazwyczaj nie chce tam rosnąć. Jest na to jednak rada! Warto posadzić byliny – rośliny ozdobne wieloletnie, preferujące takie właśnie podłoże. Upiększ działkę razem z nam!

• Uprawa topsy turvy – Tylko u nas uprawa w wiszących odwrotnie doniczkach. Podpowiemy, jakie doniczki i podłoże dobrać, a także jak pielęgnować rośliny, w tak nietypowej uprawie.

• Rośliny powtarzające owocowanie – Dwukrotne plony w roku oraz sterowanie terminem zbioru – marzenie każdego działkowca. Nie trzeba jednak marzyć wystarczy posadzić odpowiednie gatunki i odmian, powtarzające owocowanie! Klasyką takich gatunków są truskawki i maliny, a ostatnio także jeżyny. Ciesz się własnymi, zdrowymi i tanimi owocami przez cały sezon!

• Jak zaprojektować ogród? – Czy można samemu zaprojektować ogródek? Mając dobre narzędzie jakim jest program komputowy możemy spróbować swoich sił. Warto spróbować! Program do projektowania ogrodów dostępny jest w naszym sklepie www.dzialkowiecsklep.pl – to doskonały prezent pod choinkę dla każdego!

• Mączniak prawdziwy czy rzekomy? – Ten rok był wyjątkowy jeśli chodzi o występowanie mączniaka. Warto więc wiedzieć z jakim patogenem mamy doczynienia – prawdziwym, czy rzekomym aby w porę zainterweniować i uratować roślinę! Poznaj  profilaktykę i skuteczne zwalczanie mączniaków.

Koniecznie zajrzyjcie do naszego portalu www.mojogrodek.pl , a zakupy zróbcie w naszym sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl

 

Facebook