Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Grudniowy „Mój Ogródek” – od 18.11 w sprzedaży! Kup, przeczytaj, poleć innym działkowcom i ogrodnikom!

2022-11-21 11:39

W wydaniu grudniowym „Mojego Ogródka” znajdziecie wszystkie ważne informacje o bieżących pracach ogrodniczych, wiele inspiracji oraz praktycznych porad. Aby nie przeoczyć istotnych zadań, warto nie tylko sięgnąć po nowy „Mój Ogródek”, ale i zajrzeć na nasz portal www.mojogrodek.pl.

Rośliny doniczkowe to doskonały pomysł na upiększenie domu – szczególnie zimą, gdy nie korzystamy z działki. Jednak ich wartość dla nas jest dużo wyższa, ponieważ obok efektu ozdobnego są to przede wszystkim zielone filtry – oczyszczające powietrze. Dostarczają też cennych substancji, pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Temu zagadnieniu poświęciliśmy temat miesiąca. Z artykułu „Doniczkowe dla zdrowia” dowiecie się, które rośliny są szczególnie korzystne dla naszego zdrowia i w jaki sposób pomagają. Warto mieć na parapecie te gatunki.

W numerze czekają na Was ponadto:

  • Uprawy na parapecie cz. II pędzenie i rośliny w pojemnikach – W tej części cyklu proponujemy wzbogacić domowe uprawy o warzywa i rośliny przyprawowe w pojemnikach. Będą one stanowiły zdrowy dodatek do potraw! Uprawa we własnym zakresie zagwarantuje nam stały dostęp do świeżych, ekologicznych warzyw, które obecnie nie należą do produktów tanich, a ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Możemy zakupić gotowe rośliny, rozpocząć nieco trudniejszą uprawę z siewu, a niektóre gatunki możemy też pędzić. Asortyment ich jest dość duży. Warto już teraz zacząć uprawiać. 

  • Świąteczne roślinne dekoracje – Szerokie pole do popisu przy wystroju świątecznym dają żywe rośliny. Kwiatami żywymi warto w święta dekorować schody, ganki, stoły, parapety, a także tarasy i balkony. Efektownymi dekoracjami będącymi zawsze pod ręką, o ile mamy te rośliny w ogrodzie będą np.: gałązki ostrokrzewu, ognika. Podpowiadamy jakie gatunki wykorzystać i jak je komponować, by cieszyć się świątecznym klimatem 

  • Rośliny na zimę – Zima to czas uśpienia działek i ogrodów, oczekiwania na wiosenny rozkwit. Pomimo faktu, że większość roślin traci swoje walory dekoracyjne, działka nadal może być ciekawa i magiczny. Znając gatunki, które są ozdobą zimą, można planować sposób ich ekspozycji tak, by osiągnąć najlepszy efekt. Proponujemy gatunki i odmiany, które szczególnie wzbogacą i urozmaicą zimowy krajobraz działek. 

  • Seler korzeniowy – warzywo olimpijczyków – Jeszcze do niedawna seler wykorzystywany był wyłącznie jako składnik włoszczyzny. Wiedza naukowa na temat składu chemicznego warzyw i korzystnego ich oddziaływania na organizm ludzki pozwala teraz zaliczyć go do grupy najbardziej wskazanych w codziennej diecie warzyw. Wyjaśniamy jak go uprawiać, aby zebrać wysokie, zdrowe plony i jak wykorzystać je w kuchni. 

  • Zima w sadzie – Zmiany klimatyczne spowodowały m.in. coraz krótsze i cieplejsze zimy. Nie powinno to jednak uśpić naszej czujności. Każda zima jest trudnym okresem dla drzew i krzewów owocowych. Podpowiadamy jak reagować w razie przymrozków, opadów śniegu i jakie prace trzeba wykonać jeszcze przed zimą w działkowym sadzie. 

  • Egzotyczne owoce na talerzu – W sklepach mamy coraz większy wybór tropikalnych owoców. Nie zawsze je znamy. Warto więc poznać ich wartość odżywczą i wypróbować je teraz w kuchni. Prezentujemy przegląd owocowych ciekawostek i unikatowe przepisy. 

  • Żwirowisko – Mając działkę na trudnym terenie często szukamy możliwości jej aranżacji. Ogród żwirowy może stanowić efektowne rozwiązanie. Żwirowisko to dobre rozwiązanie dla południowych i zachodnich ekspozycji o silnym nasłonecznieniu, gdzie trudno utrzymać bujną roślinność bez dużych nakładów na nawadnianie. Wyjaśniamy jak prawidłowo go wykonać, by nie wymagał specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. 

 

 

 

Facebook