Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Gehenna włocławskich działkowców zakończona.

2019-07-05 08:36
 • tak było
  tak było
 • tak było
  tak było
 • tak było
  tak było
 • nowa ulica
  nowa ulica
 • nowa ulica
  nowa ulica
 • nowa ulica
  nowa ulica
 • nowa ulica
  nowa ulica
         Po wielu latach bezowocnych starań  o utwardzenie drogi dojazdowej do Rodzinnych Ogrodów Działkowych usytuowanych w zakolu rzeki Zgłowiączki we Włocławku wreszcie marzenia się spełniły. Dziś można tam dojechać piękną drogą asfaltową.
         Przypomnijmy jednak dotychczasową gehennę działkowców i mieszkańców ul Ruda.
Szeroki pas drogi ziemnej przebiegający przez las komunalny od strony ul. Kapitulnej do rzeki Zgłowiączki to był swoisty tor przeszkód dla kilkuset codziennie przejeżdżających tam samochodów osobowych i dostawczych. Wertepy, głębokie dziury, a po deszczach wielkie bajora błotne o podejrzanej głębokości wymagały ekwilibrystycznych wyczynów zarówno od zmotoryzowanych jak i od pieszych działkowców oraz mieszkańców Rudy. W upalne dni tumany unoszącego się kurzu, po przejechaniu tej drogi nawet bardzo wolno, uniemożliwiały normalny spacer w tym rejonie. Dziwił mnie fakt spacerowania matek z małymi dziećmi, bieganie dla zdrowia czy też prowadzenie w takich warunkach lekcji WF przez nauczycieli pobliskiej szkoły. Wieloletnie, wielokrotne petycje do władz miasta, popierane setkami podpisów działkowców nie przynosiły oczekiwanego zainteresowania problemem i poprawy.. Owszem "miasto" dwa razy w roku doraźnie wyrównywało drogę w ramach pomocy interwencyjnej ale to nie spełniało oczekiwań i wystarczało zaledwie na 1-1,5 miesiąca, a potem po staremu - uszkodzone zawieszenia tumany kurzu itp. Droga ta stanowi praktycznie jedyny dojazd do zlokalizowanych w zakolu Zgłowiączki dziewięciu dużych ogrodów działkowych posiadających ponad 850 działek. Codziennie na swoje działki dociera około 1000 osób a w letnie weekendy nawet 2-3 tysiące działkowców z rodzinami i znajomymi
W sierpniu 2017 r w trakcie spotkania władz miasta z przedstawicielami Okręgowego  Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD w Toruniu szczegółowo omówiono problem dojazdu do ogrodów. Władze miasta uznały,  iż zagadnienie to należy w trybie pilnym rozwiązać poprzez właściwe przygotowanie terenu i ułożenie dywanika asfaltowego. Rozważano też propozycję przedłożoną  przez przedstawicieli PZD usytuowania obok drogi ścieżki spacerowo-rowerowej.
         Działkowcy nie tracili nadziei. Projekt budowy utwardzonej drogi znalazł się wśród wielu zadań zgłoszonych w 2017 r do Budżetu Obywatelskiego. Regulamin nie był dla działkowców łaskawy. Należało uzyskać maksymalną ilość podpisów mieszkańców części osiedla Południa, mimo iż działkowcy rekrutują się ze wszystkich dzielnic miasta. Nie wszyscy mieszkańcy rozumieli potrzebę realizacji tej inwestycji, a jednak dzięki niespotykanemu dotychczas zaangażowaniu działkowców uzyskano poparcie ok 1200 mieszkańców co dało druzgocącą przewagę nad pozostałymi zgłoszonymi zadaniami.
          Pomimo przeciągających się terminów przygotowania dokumentacji oraz problemów z przetargami itp. zadanie było z oporami ale realizowane. Faktem było, że wiosną tego roku dopięto sprawy umów na realizację, wygrał włocławski „Drogtom”, który praktycznie w miesiącu czerwcu br. spisał się na medal - zadanie wykonał szybko, bez utrudnień dla działkowców i miejmy nadzieję fachowo. W chwili obecnej, po położeniu dywanika asfaltowego i utwardzonych poboczy zakładane są spowalniacze ruchu oraz ustawiane niezbędne znaki drogowe.
Reasumując - była to przysłowiowa droga przez mękę ale zakończona sukcesem!
        W tym miejscu należą się szczególne podziękowania niewielkiej grupie działkowców tych i nie tylko tych ogrodów. Dziękujemy władzom miasta za poważne i właściwe potraktowanie potrzeby realizacji zadania. Tu pragnę przypomnieć słowa obiecanej pomocy złożone przez prezydenta Włocławka – p. Marka Wojtkowskiego w trakcie Okręgowych Dni Działkowca w 2016 roku. Prezydent danego słowa dotrzymał. Dziękujemy wreszcie działaczom Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włoclawskiego PZD na czele z prezesem Piotrem Gadzikowskim oraz I wiceprezesem Leszkiem Konefałem za reprezentowanie nas w rozmowach z władzami miasta oraz nieustępliwość w dążeniu do celu. Dziękujemy.
 
Mirosław Piechocki

 

 

 

 

Facebook