Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Dzień dziecka w ROD "Transportowiec" w Grudziądzu

2017-06-04 20:25

W sobotę 03 czerwca bieżącego roku w okolicznościach przepięknej słonecznej pogody na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Transportowiec” w Grudziądzu, odbyło się wyjątkowe święto, bo skupione wokół najmłodszych. Zarząd ROD przy współpracy kilku działkowców zorganizował uroczysty „Dzień dziecka”. Uroczystość została zorganizowana jako pokłosie podjętej 22 marca 2016 uchwały Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców w sprawie Otwartego programu społecznego rozwoju rodzinnych ogrodów działkowych. Dokument ten, jest swoistym drogowskazem, jak otwierać ogrody dla społeczeństwa, burząc przy okazji pojawiające się tu i ówdzie stereotypy o hermetyczności rodzinnych ogrodów działkowych.

                Kolorowe balony, kokardy oraz inne ozdoby w wyjątkowy sposób podkreśliły uroczysty charakter święta najmłodszych. Organizatorzy w najdrobniejszych szczegółach zaplanowali przebieg święta. Gry i zabawy, w których również dorośli brali udział cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i namawianie kogokolwiek do uczestnictwa nie było konieczne. Rodzice, dziadkowie oraz bliscy towarzyszący swoim pociechom bardzo aktywnie brali udział w każdym konkursie.

                Oczywiście nie zabrakło słodyczy dla dzieci i napojów chłodzących, co bardzo istotne, organizatorzy zadbali również o to, by oprócz słodyczy w postaci ciastek i cukierków, zagościły na stole soczyste owoce. Podczas uroczystości odbywały się konkursy, więc nie mogło zabraknąć nagród i medali, z podziałem na grupy wiekowe uczestników. Radości nie było końca, a uśmiechnięte i zadowolone buzie dzieci były najlepszymi wyrazami podziękowaniami dla organizatorów za trud i wysiłek włożony w przygotowanie święta dla najmłodszych.

Korzystając z okazji pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom dobrej woli, które przyczyniły się do organizacji uroczystości, w tym wszystkim, którzy zadbali o wyjątkowe nagrody w konkursach.

 

 

Tekst: Krzysztof Widerkiewicz

Foto-video: Piotr Gadzikowski

Facebook