Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Dzień Dziecka w ROD "Sielanka" w Grudziądzu

2018-06-06 09:34

Obchody „Dnia Dziecka” na stałe wpisały się w tradycje świat i uroczystości organizowanych przez zarząd ROD „Sielanka” w Grudziądzu, kierowanego pod przewodnictwem p. Tadeusza Szyszkowskiego, który wraz ze swoją małżonką Bożeną pieczołowicie przygotowują każdą uroczystość, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Oczywiście z pomocą przychodzą pozostali członkowie zarządu ogrodu oraz działkowcy. Wszystko po to by zagwarantować najwyższy poziom. Tegoroczne święto najmłodszych odbyło się 2 czerwca, w samo południe a więc o godz. 12:00 na placu przy świetlicy ogrodu. Udział brało 51 dzieci, a towarzyszyli im opiekunowie. Organizatorzy zabezpieczyli nagrody i upominki dla całej licznej gromadki dzieci. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku, a że pogoda dopisała i było słonecznie a nawet upalnie, nie zabrakło napojów chłodzących.  

Zarząd rod zorganizował tegoroczną  uroczystość, tak jak i ubiegłoroczne, przy wydatnej współpracy ze Stowarzyszeniem "Rodzina Wojskowa" przy JW 4503 w Grudziądzu, które reprezentowała p. Bożena Szyszkowska – małżonka prezesa ROD „Sielanka”. Oprawę muzyczną na najwyższym poziomie zapewniła grupa muzyczna ARTEN. Natomiast koncepcje konkursów jak i ich prowadzenie należało do p. Anny Kalinowskiej, którą to dzieci wręcz ubóstwiały. Wśród konkursów należy wymienić: bieg slalomem z kubkiem wypełnionym wodą, bieg z piłeczką, bieg z przeszkodami, czy też nieśmiertelne już zawody biegu w workach ale też były i skoki na ogromnych piłkach. Zaangażowanie dzieci w konkursach było ogromne i dla każdego była nagroda rzeczowa.

Pan Tadeusz Szyszkowski zorganizował quiz z wiedzy o ogrodzie oraz znajomości wiedzy przyrodniczej. Trzeba w tym miejscu przyznać, iż dzieci wykazały się olbrzymią wiedzą, zaskakując organizatorów. Z racji zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej p. Anna Kalinowska przeprowadziła konkurs z wiedzy o piłce nożnej. W tej konkurencji dzieci również wykazały się wiedzą w tym temacie.

Na zakończenie uroczystości, każde z dzieci otrzymało paczki ze słodyczami.

 

Tekst: Franciszek Malik

Foto: Tadeusz Szyszkowski

 

 

 

 

Facebook