Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Prząśniczka” w Toruniu

2022-08-25 12:54

Jak każdego roku, w przedostatnią sobotę sierpnia odbyło się święto wszystkich działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Prząśniczka” w Toruniu – Dzień Działkowca 2022r. W tym roku to wyjątkowe święto przypadło na dzień 20 sierpnia 2022 roku. Uroczystość rozpoczęła się o 16:30, a trwała do późnych godzin nocnych.

Dzień Działkowca rozpoczął się o godzinie 16:30 częścią dla najmłodszych bywalców Rodzinnego Ogrodu Działkowego – maluszków, a także dzieci w wieku szkolnym. Zorganizowane zostało wiele konkursów – tory przeszkód, rywalizacja w grupach, zajadanie arbuza, czy nawet kwaśnej cytryny, a także zadania z balonikami. Na dzieci czekał stół pełen nagród rzeczowych, a także soczki owocowe dla ugaszenia pragnienia po zabawie.

O godzinie 17:30 rozpoczęła się część oficjalna,  na której Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Prząśniczka” w Toruniu – Andrzej Ciechomski przywitał wszystkich obecnych działkowców, ich rodziny, a także przyjaciół. Od razu po krótkim wstępie ogłoszono wyniki konkursu ogrodowego na najpiękniejszą działkę w ROD „Prząśniczka” w Toruniu. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami, a także nagrodami rzeczowymi. Wśród nagród rzeczowych znalazły się rzeczy takie, jak: hotele dla owadów, gadżety z logo Związku, literatura fachowa.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się zabawa. Na gości czekał poczęstunek w postaci grochówki wojskowej, a także pieczonego prosiaka. Dla ugaszenia pragnienia przygotowano wodę, piwo lane z rollbaru, które było wyjątkową atrakcją dla uczestników, a także piwo puszkowane.

Uczestnicy zabawy ruszyli na parkiet już przed godz. 19 i pozostali na nim do samego końca zabawy, czyli do godz. 1:30. Było to wielce zaskakujące, gdyż zwykle zabawa taneczna na dobre rozpoczyna się dopiero po zmroku.

O godzinie 21:30 odbył się piękny, prawie czterominutowy pokaz sztucznych ogni, którym zainteresowani byli wszyscy uczestnicy zabawy, a także działkowcy z sąsiednich Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Niesamowicie poruszająca była chwila przemówień działkowców, którzy jednogłośnie zachwalali uroczystość, a także kierowali liczne słowa podziękowania w stronę Prezesa, całego Zarządu ROD i wszystkich organizatorów imprezy.

Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Prząśniczka” w Toruniu jest organizowany na bardzo dużą skalę, bowiem co roku na zabawę zapisuje się ok. 300 osób. W Dzień Działkowca do działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Prząśniczka” w Toruniu zjeżdża się rodzina i przyjaciele z całej Polski, a nawet zza granicy w celu wzięcia udziału w zabawie.

Materiał fotograficzny z uroczystości mogą Państwo zobaczyć w galerii poniżej.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Facebook