Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Dzień Działkowca połączony z Jubileuszem 40 - lecia PZD w ROD "Flisak" w Toruniu

2021-10-19 09:39

Dnia 16 października 2021 roku w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Flisak” w Toruniu odbył się Dzień Działkowca połączony z obchodami Jubileuszu 40 – lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców. W uroczystości wzięła udział setka działkowców, co obrazuje, jak bardzo użytkownicy działek zainteresowani są wzajemną integracją, a także chętni to wspólnego świętowania tego najpiękniejszego dnia w roku dla każdego działkowca.

Zebrani świętowali w świeżo wyremontowanej świetlicy ogrodu, w związku z czym dla wielu z nich była to pierwsza okazja do przyjrzenia się wykonanemu za wspólne środki finansowe zadaniu inwestycyjnemu i jego rezultatom.

Uroczystość otworzył Pan Henryk Brzezicki – Prezes ROD „Flisak” w Toruniu witając przybyłych gości i zapraszając do wspólnego świętowania. Wyjątkową chwilą dla wszystkich zebranych było wręczenie odznaczeń związkowych przez Prezesa ROD – Henryka Brzezickiego, a także Sekretarz – Barbarę Krasińską. Kilkunastu działkowców otrzymało wyróżnienia za wzorowe utrzymywanie działek, a także za społeczną pracę na rzecz ogrodu. Wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także literaturę związkową m.in. Vademecum Działkowca – nowoczesny poradnik przeznaczony dla wszystkich działkowców, zarówno doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z ogrodnictwem działkowym. Prezes ROD pogratulował, a przede wszystkim podziękował wyróżnionym, którzy swoim wysiłkiem i pasją przyczyniają się do stałego rozwoju ROD, jego rozkwitu i prawidłowego funkcjonowania.

Świętujący kierowali pochlebne słowa w kierunku zarządu ROD za przygotowanie uroczystości Dnia Działkowca chwaląc przy tym catering, a także całokształt organizacji. Obsługą muzyczną uroczystości zajął się Pan Leszek – wieloletni i zasłużony dla ogrodu działkowiec działający na rzecz społeczeństwa i kultury.

Działkowcy doskonale bawili się przy muzyce do późnych godzin wieczornych tańcząc i śpiewając, a także spędzając czas na wspólnych pogawędkach i wymianie doświadczeń w zakresie pasji do ogrodnictwa działkowego.

 

Oliwia Ciechomska – insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Foto: Zarząd ROD „Flisak” w Toruniu

 

Facebook