Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

13,421 Paragraf Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RFWychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Dzień Działkowca i obchody 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce w ROD "Tajemniczy Ogród" we Włocławku

2017-08-30 20:25
Dzień Działkowca i obchody 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce w ROD "Tajemniczy Ogród" we Włocławku - Galeria 3

W dniu 19. sierpnia 2017 r. w ROD " Tajemniczy Ogród " we Włocławku z okazji obchodów jubileuszu 120-lecia powstania ruchu ogrodnictwa działkowego w Polsce, zarząd ogrodu zorganizował uroczystość połączoną z corocznym świętem Dnia Działkowca.

Licznie przybyłych działkowców wraz z rodzinami i przyjaciółmi powitał w imieniu Zarządu ROD Prezes Dariusz Gadziemski, który nakreślił rys historyczny idei ogrodnictwa działkowego w Polsce. Ponadto, w swoim wystąpieniu dokonał wstępnej oceny podsumowania mijającego sezonu działkowego, kładąc szczególny nacisk na zakończone inwestycje w ogrodzie. O rozmiarze wykonanych prac działkowcy mogli się sami przekonać, oglądając nowy budynek świetlicy. Prezes zarządu zwrócił uwagę na to, że bardzo dużo udało się zrobić dzięki pomocy finansowej ze strony Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, który przyznając dotację przyczynił się do tego sukcesu. Po tych słowach wstępu gromkimi brawami powitany został członek Okręgowego Zarządu Toruńsko - Włocławskiego PZD - Pan Stefan Bronowski.

Zarząd ROD okolicznościowymi dyplomami wyróżnił użytkowników dwóch działek, w charakterze zagospodarowania i estetyki, tj. : Małgorzatę i Lecha Jaworskich  oraz  Małgorzatę i Arkadiusza Moszczyńskich. Było też sporo podziękowań dla działkowców, którzy bezinteresownie niosą pomoc w pracy i życiu ogrodu.

Atrakcją święta Działkowca było " światełko do nieba ", czyli ognisko oraz pokaz laserów, które uczciło pamięć o prekursorach naszego ruchu działkowego w Polsce. Korzystając z pięknej pogody oraz ognia nie obyło się bez pieczenia kiełbasek nad ogniskiem oraz wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych.

Ognisko rozpaliła jedna z najstarszych działaczek naszego ogrodu Pani Janina Czapska, a dalej to już były tańce, zabawa, liczne konkursy w tym i dla dzieci. W gorących rytmach muzyki na żywo bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.

Do zobaczenia na kolejnej imprezie integracyjnej.

Prezes ROD " Tajemniczy Ogród " Dariusz Gadziemski

 

 

 

 

 

 

Facebook