Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Działkowcy ROD „Niezapominajka” wybrali co dobre dla ogrodu.

2019-05-16 09:18

Każdego roku na wiosnę zapraszamy członków społeczności działkowej na walne zebranie podsumowujące działalność ogrodu za miniony rok. W tym roku jest to wyjątkowe zebranie bo sprawozdawczo-wyborcze,  wybieramy na czteroletnią kadencję zarząd i komisję rewizyjną, który przez najbliższe lata będzie reprezentować nasze interesy.

11 maja 2019 roku, spełniając statutowy obowiązek  odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Niezapominajka” w Grudziądzu. W drugim terminie o godzinie 16:30, Prezes Zarządu Małgorzata Jasińska rozpoczęła zebranie, serdecznie witając przybyłych działkowców oraz Członka KZ PZD, Prezesa OZ PZD pana Piotra Gadzikowskiego – obsługującego nasze walne zebranie jako przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD. Dokonano wyboru przewodniczącego walnego zebrania, który kolejno realizował porządek zebrania. Prezes zarządu ROD przedstawiła raport z działalności zarządu, nie tylko z ostatniego roku, ale również za czteroletnią kadencję. Podsumowanie tych czterech lat nie jest proste, kierowanie ogrodem to ciężka praca, zmieniające się przepisy prawa powszechnie obowiązującego, Statutu PZD, nowelizacja Regulaminu ROD, zmiany w zakresie podatków, objęcie nas uchwałą Rady Miasta dotyczącą gospodarowania odpadami komunalnymi, wejście w życie dyrektywy unijnej związanej z ochroną danych osobowych RODO, komputeryzacja ogrodu - wdrożenie  programu dedykowanego ogrodom DGCS PZD System.

Kadencja 2015-2018 obfitowała w szereg różnych ważnych wydarzeń, dostarczyła nam wszystkim wielu stanów emocjonalnych takich jak radość, ale również złość i smutek. Wprowadziliśmy ogród na nowe tory rozwoju, upowszechnialiśmy programy propagowane przez Polski Związek Działkowców, spełniliśmy marzenie działkowców- powstał Dom Działkowca. Dziś decydujemy o najważniejszych kwestiach związanych z realizacją zadań i określeniem kierunków jakie winien obrać zarząd dla dobra całego naszego ogrodu na następne lata.  Ponieważ przez okres minionej kadencji udało się nam  "obalić" kilka stereotypów żywię nadzieję, że "dobro i przyszłość naszego ogrodu" to nie tylko hasło za którego realizację odpowiedzialny jest jedynie zarząd. Przez okres kadencji największą przyjemność sprawiała mi obserwacja zapełniającej się sali przed walnym zebraniem oraz podczas obchodów "Dnia Działkowca", czy innych spotkań integrujących działkowców. Jest to bardzo ważny i namacalny sygnał, że jest zainteresowanie tym co się dzieje na naszym ogrodzie, że chcecie się w jakimkolwiek stopniu integrować oraz identyfikować jako rodzina działkowa. Po przedstawieniu problemów nurtujących działkowców, wysłuchaniu argumentów jakie przedstawiono co do podwyższenia opłaty ogrodowej, po dyskusji przyjęto sprawozdania zarządu, komisji rewizyjnej, Plan Pracy na 2019 i na kadencję, podjęto uchwały  w sprawie opłat wnoszonych w 2019 roku. Zwyciężyła wyrozumiałość i twarde reguły ekonomii, ogród musi się rozwijać, wybrano nowych zarząd, komisję rewizyjną. Rok 2019 otwiera nową kartę w kronice naszego ogrodu. „Nowy – stary” zarząd otrzymał mandat zaufania na następne 4 lata, interesuje nas  tylko dalszy rozwój ogrodu, budowanie wzajemnego szacunku i zaufania, przestrzegania i egzekwowania Statutu i Regulaminu PZD oraz bycie ogrodem przyjaznym dla wszystkich tj. rodzin, przyjaciół i społeczność lokalnej. Bo ogród działkowy jest dla nas miejscem spędzania wolnego czasu wśród kwiatów, zieleni, na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. To działkowcy tworzą niesamowitą atmosferę, to ludzie z pasją i olbrzymim zaangażowaniem- to jedna wielka niezapominajkowa  rodzina.

 

 Tekst i foto: mgr Małgorzata Jasińska-Prezes Zarządu ROD „Niezapominajka”

 

Facebook