Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 29 listopada 2016 roku uruchamia dyżury prawne, w kazdy wtorek od godziny 09:00 do 15:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Drugie urodziny Klubu Działkowca "Zielony Zakątek"

2017-11-06 09:29

Klub Działkowca „Zielony Zakątek” zrzesza ludzi o podobnych zainteresowaniach.  Upowszechnia  różnego rodzaju nowości w dziedzinie rękodzieła.  Na zajęciach powstają przedmioty użytkowe i dekoracyjne w zyskujących na popularności technikach :  decoupage, decoupage 3D, quilling, filcowanie, haft wstążeczkowy, czy zdobienie styropianowych form cekinami , pasmanterią i innych.

Celem powstania klubu działkowego było stworzenie miejsca,  w którym członkowie stowarzyszenia ogrodowego pod egidą Polskiego Związku Działkowców, głównie osoby, które okres pracy zawodowej mają już za sobą. Przejście na emeryturę to nie koniec aktywności. Dla wielu osób starszych to początek odkrywania nowych pasji.  

 

Tak więc  seniorzy i nie tylko, w naszym działkowym klubie ciekawie spędzają czas i rozwijają swoje zainteresowania. Nasze spotkania to odskocznia od codzienności oraz możliwość poznania nowych technik rękodzielniczych i wymiany doświadczeń. Stałe bywalczynie klubu na zajęciach zapoznały się z wieloma sposobami na ozdabianie i tworzenie różnych przedmiotów. Jednak grupa się powiększa i przychodzą nowe Panie, dlatego wiele technik będziemy powtarzać.

Od początku naszej działalności przygotowujemy kartki świąteczne, które z serdecznymi życzeniami trafiają do rąk różnych działaczy, przedstawicieli władz miejskich, parlamentarzystów oraz przyjaciół PZD. Działamy już dwa lata, ciągle poznajemy nowe techniki ostatnio  powstają piękne prace techniką kanzashi. Jest to technika pochodząca z Japonii. Japonki wpinały we włosy kwiaty wykonane ze wstążki. Spodobała się nam ta technika i postanowiłyśmy zrobić różne ozdoby.

Wielkim wyróżnieniem dla nas była możliwości wykonania dekoracji na Okręgowe Dni Działkowca Grudziądz 2017 połączone z Jubileuszem 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich. Nasze kotyliony w kolorach związkowych zdobiły namioty podczas uroczystości. Nie zamykaj się w czterech ścianach z telewizorem, jeśli masz w sobie dużo pasji i energii do działania zapraszamy. Nasz klub działający w Grudziądzu to najlepszy dowód na to, że takie miejsca dla działkowców  są potrzebne.

 

 

Małgorzata Jasińska – Prezes ROD „Niezapominajka” w Grudziadzu

 

Facebook