Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Czytajcie "działkowca"!

2020-12-23 08:48

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już styczniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

● W ostatnich latach coraz więcej piszemy i mówimy o bioróżnorodności, nie zawsze właściwie rozumiejąc znaczenie tego słowa. Wyjaśniamy, co kryje się pod terminem „bioróżnorodność”. Dlaczego jest ona tak ważna. Jak wpływa na nasze zdrowie. Jakich aspektów działki dotyczy oraz jak ją powiększać i o nią dbać!

 

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy działkowiec może wyremontować ogrodzenie zewnętrzne graniczące z jego działką w ROD?”, „Czy zarząd ROD ma prawo odmówić zatwierdzenia umowy przeniesienia prawa do działki w ROD zawartej w formie aktu notarialnego?”.

 

● Wierzby stanowią bogatą, różnorodną i mało wymagającą grupę roślin, a jest wśród nich wiele słabo rosnących gatunków i odmian – idealnych do małego ogródka. Polecamy wierzby o ciekawych koronach, atrakcyjnych liściach, pędach i kwiatach (wczesny pożytek dla pszczół), które z pewnością mogą stanowić oryginalny akcent w kompozycji działki. Warto je mieć!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Projekt nowej ustawy o inwestycjach w zakresie zapobiegania skutkom suszy nie zabezpiecza praw działkowców – stanowisko PZD”, „Koniec roszczeń do gruntów warszawskich ROD objętych Dekretem Bieruta”, „Trudna kampania walnych zebrań 2020 r.”.

 

● Polecamy uprawę drzew owocowych w oddzielnej kwaterze sadowniczej. Wyjaśniamy dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie. Doradzamy też jak się do tego zabrać, m.in. jaką przeznaczyć powierzchnię oraz jak dobrać optymalną liczbę różnych gatunków drzew owocowych. Przedstawiamy też przykłady z działek w ROD, na których działkowcy z powodzeniem uprawiają kwatery owocowe.

● Okres zimowy to czas zwiększonej ilości infekcji dróg oddechowych czyhających na nas wszystkich. A w tym roku doszedł jeszcze jeden bardzo groźny wirus – SARS-CoV-2. Co można zatem zrobić, aby system odpornościowy w wieku 60+ pracował lepiej, a infekcje przebiegały łagodnie i bez powikłań? Podajemy wiele różnych rozwiązań, związanych m.in. z dietą, suplementami, szczepieniami i odpowiednim trybem życia!

 

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – odwiedzajmy działkę zimą.

● Budujemy budki dla ptaków.

● Polecamy zioła na przeziębienie!

● Poznajemy miody – miód lipowy.

● Zakładamy łąkę kwietną!

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe potrawy bez strat ich wartości odżywczej!

 

 

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, uprawie i nawożeniu oraz wiele innych interesujących tematów!

 

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Facebook