Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca”!

2021-12-21 11:34

Działki w zimowej szacie mogą być również piękne, warto je więc odwiedzać, tym bardziej, że nawet teraz wymagają naszej uwagi. Sięgnijmy zatem po najnowszy, styczniowy numer „działkowca”, w którym znaleźć można praktyczne porady, tematy ważne dla naszego zdrowia a także wiele wspaniałych inspiracji na nadchodzący sezon! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

● Teraz, zimą, gdy nie ma dużo prac w ogrodzie, jest dobra pora na zaplanowanie działań na cały przyszły rok, na noworoczne postanowienia. Zachęcamy, by były to postanowienia dotyczące szeroko pojętych, dobrych działań ogrodowych, uwzględniających założenia zawarte w programach PZD, takich jak „Otwarty program nowoczesnego zagospodarowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, „Otwarty program klimatyczny PZD”, „Bioróżnorodność na działkach w ROD”. Przemyślmy, co możemy zrobić i w jakim czasie, aby nasz ogródek był ekologiczny, niosący nam obfite plony, zdrowie i zadowolenie.

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy na pytania: „Czy babcia może przenieść działkę na wnuczkę z pominięciem córki?”, „Jakie mogą być konsekwencje zamieszkiwania na działce w ROD?”, „Czy na terenie każdego ROD muszą być kontenery na śmieci?”.

 

● Zachęcamy do nowoczesnej i bardzo wygodnej uprawy warzyw na podwyższonych zagonach, w skrzyniach i w rozmaitych pojemnikach. Uprawa taka może być prowadzona na każdej działce, na tarasach i balkonach. Jej kolejne zalety to m.in. łatwa pielęgnacja roślin, możliwość prowadzenia upraw na glebach nieprzydatnych dla warzyw a także na pochyłościach terenu oraz lepsza zdrowotność warzyw. Zamieszczamy też gotowe projekty takich warzywników!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Zadbaj o bezpieczeństwo w ROD”, „Porządek na działce a wypowiedzenie umowy”, „Znamy laureatów konkursu »Reportaż z ROD«!”, „Zakaz zamieszkiwania w ROD”.

 

● Ogrody wyzwalają w duszach wrażliwych wiele emocji, których odzwierciedleniem są dzieła tworzone z serca. Wspaniale ukazuje to napisany ze swadą artykuł autorstwa Agnieszki Szpali – laureatki tegorocznego konkursu PZD „Reportaż z ROD”, która na przykładzie ROD „Bursaki” w Lublinie ukazuje wielowymiarowe znaczenie ogrodów działkowych, które zrzeszają ludzi odnajdujących w naturze inspiracje i realizujących swoje artystyczne pasje.

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – zimowa lustracja roślin.

● Rozmnażamy krzewy z sadzonek zdrewniałych.

● Praktyczny terminarz produkcji rozsady warzyw.

● Polecamy domową aromaterapię dla każdego!

● Morsowanie – recepta na zdrowie i odporność.

● Poznajemy produkty pszczele – pyłek kwiatowy.

● Polecamy pyszne, zdrowe i mało znane potrawy z kapusty!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty nasadzeń, artykuły o uprawie, pielęgnacji i ochronie roślin, ekologii, zdrowiu oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Facebook