Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 29 listopada 2016 roku uruchamia dyżury prawne, w kazdy wtorek od godziny 09:00 do 15:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca” bo warto!

2018-03-08 14:43

Czytajcie „działkowca” bo warto!

Dlaczego? To najlepsze i najbardziej „sprawdzone” pismo poradnikowe o ogrodnictwie. Prezentuje aktualne, praktyczne porady uprawowe i pielęgnacyjne, pomaga zaaranżować działkę, rabatę, balkon i taras, radzi jak skutecznie pozbyć się chorób i szkodników roślin, czym i kiedy nawozić. Zawarte w nim rady wypływają z wieloletniej osobistej praktyki autorów artykułów, są dostosowane do naszych – polskich warunków klimatycznych, uwzględniają realia działek i ogrodów działkowych, przestrzegając jednocześnie przed kierowaniem się modą niedostosowaną do ich potrzeb. Kto czyta „działkowca” wie jak wykorzystać potencjał działki z korzyścią dla siebie i rodziny, umie produkować zdrowe warzywa, owoce i zioła, potrafi zdrowo – aktywnie wypoczywać i cieszyć się sąsiedztwem natury ale także szanuje prawo do wypoczynku swoich sąsiadów. Nie jest sztuką posiać trawę i ogrodzić się żywopłotem z tui, sztuką jest zacząć prawdziwie korzystać z działki – uprawiać, produkować, wypoczywać… Receptę właśnie na to wszystko oferuje co miesiąc „działkowiec”.

W kwietniowym „działkowcu” przeczytacie m.in.:

● Gdzie, z czego, kiedy i jak zrobić kwitnące roślinne kobierce.

● Które kwiaty jednoroczne warto wysiać/wysadzić dla ich niezawodności w kwitnieniu i oszałamiającej wręcz urody.

 ● Jak poradzić sobie z najczęstszymi problemami w pielęgnacji i aranżacji skalniaka.

● Czym kierować się i na co zwracać szczególną uwagę przy kupowaniu gotowej działkowej altany i ile to kosztuje.

● Czy wycieki gumy na śliwach, czereśniach, morelach i brzoskwiniach są groźne dla drzew? Jak z nimi postępować?

● Dlaczego warto (i jak) uprawiać nietypowe odmiany pomidorów – żółte, fioletowe, zielone, prążkowane…

● Karczoch – regeneruje i osłania wątrobę, wspiera pracę serca, zapobiega miażdżycy, korzystnie wpływa na przemiany tłuszczu, obniża poziom złego cholesterolu, wspiera leczenie cukrzycy i odchudzanie, podnosi odporność i działa oczyszczająco na organizm… i do tego można go mieć na własnej działce!

● Jak ciąć róże – te pnące, wielkokwiatowe bądź parkowe aby zakwitły tniemy przecież zupełnie inaczej!

● Kiedy i gdzie wysiać zioła. Zamiast kupować świeże lub suszone w sklepie, wysiejmy je wiosną u siebie!

●  Jak przewidywać i zwalczać choroby roślin. Razem z opublikowanymi w marcowym „działkowcu” zaleceniami dotyczącymi szkodników, stanowią praktyczny poradnik z zakresu skutecznej ochrony działkowych upraw przed najgroźniejszymi chorobami i szkodnikami. Warto go mieć pod ręką bo najwięcej „ochroniarskich” problemów mamy właśnie wiosną!

● Jak w prosty, ekologiczny sposób przeszkodzić szkodnikom i chorobom w dotarciu/zniszczeniu naszych upraw.

Ponadto w każdym numerze: aktualne przypomnienia ogrodnicze, informacje związkowe – ważne dla każdego działkowca, porady prawne.

Kwietniowy „działkowiec” w sprzedaży od 20 marca! Warto wiedzieć jeszcze więcej!

 
Facebook