Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca”!

2020-06-24 12:16

Działki nie bez powodu zyskują na popularności – to remedium na stres i zmęczenie, źródło zdrowych i tanich owoców i warzyw, możliwość zdrowego ruchu na świeżym powietrzu a także bezpiecznej rekreacji dla całej rodziny. Z pewnością warto więc sięgnąć po najnowszy, lipcowy numer miesięcznika „działkowiec”, pełen aktualnych porad i inspiracji na rozpoczynający się letni sezon w ogrodach!

 

● Ostatnie miesiące były dla wielu bardzo stresujące. Panaceum na współczesne bolączki jest m.in. działka, która pozwala ukoić nerwy i uspokoić się. Wyjaśniamy m.in. na czym polega aktywna forma leczenia ogrodem, kiedy dzięki przebywaniu i pracy wśród roślin poprawiamy swoją kondycję fizyczną i psychiczną!

 

● Od kilku lat rośnie zainteresowanie działkami w rodzinnych ogrodach działkowych, ale tej wiosny, w okresie światowej pandemii, popyt na nie przybrał niespotykane dotąd rozmiary. Wyjaśniamy dlaczego tak się dzieje i co sprawiło, że tak wielu pragnie dołączyć do ponad milionowej rodziny działkowców w PZD!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Popyt na działki w ROD”, „Samorządy ogrodom działkowym”, „Czy program Moja Woda będzie dotyczył działkowców?”.

 

● Trudno nie ulec urokowi lawendy, która obecnie jest jedną z najchętniej uprawianych roślin ogrodowych. I nic dziwnego – bo ma mnóstwo zalet, jak m.in. atrakcyjny wygląd i zapach, odporność na upały i susze, atrakcyjność dla owadów. Doradzamy jak uprawiać lawendy, przedstawiamy najcenniejsze gatunki i odmiany, a także liczne możliwości zastosowań tych wspaniałych roślin!

● Coraz więcej młodych działkowców, wbrew obiegowym stereotypom, nie ogranicza się tylko do rekreacyjnej funkcji działki, ale tworzy bardzo atrakcyjne i nowoczesne działki uprawowe! Na przykładzie działek z warszawskich ogrodów, dowiadujemy się jakie są motywacje młodych osób, które mimo ograniczonej ilości czasu, doceniają wartość własnych warzywników, drzew owocowych, jagodników i ogródków ziołowych!

 

 

● Działkowcy coraz bardziej przekonują się do potrzeby racjonalnej gospodarki wodą, a stosowane przez nich rozwiązania zadziwiają nieraz pomysłowością i poziomem zaawansowania. Przedstawiamy ciekawy przykład działki w warszawskim ROD „Piaski”, na której stworzony został cały system wodny, pozwalający na efektywne magazynowanie i wykorzystanie wody a także jej naturalne ogrzewanie!

 

  Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – ściółkowanie jest koniecznością.

● Wykopujemy wiosenne cebulowe.

● Letnie cięcie żywopłotów.

● Gradobicia – jak można pomóc roślinom?

● Poparzenia słoneczne roślin.

● Chronimy owoce przed ptakami.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe sorbety ze świeżych owoców!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty, artykuły o ochronie roślin, nowoczesnych metodach uprawy oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 
 
 
 
Facebook