Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca”!

2019-02-22 08:55

Nie przegapcie najnowszego – marcowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie m.in. masę praktycznych porad i inspiracji w sam raz na rozpoczynający się sezon! Warto też skorzystać z okazji i zamówić pakiet rocznej prenumeraty „działkowca” – w atrakcyjnej cenie i z bezpłatną dostawą!

 

● Letnie kwiaty cebulowe wyróżniają się ogromną różnorodnością barw, form i mogą stanowić spektakularną ozdobę ogródka. Już teraz warto zaplanować ich uprawę i dobrać odpowiednie gatunki i odmiany. Oprócz popularnych lilii, mieczyków, pacioreczników, begonii, przedstawiamy również te mniej znane, jak np. błonczatki, eukomisy, tygrysówki, galtonie. Polecamy też na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Kto ma prawo udziału w walnym zebraniu?”, „Jak wygląda procedura przeniesienia praw do działki na rzecz osoby niespokrewnionej?”.

 

 

● Krzewy jagodowe w towarzystwie roślin ozdobnych to wspaniałe rozwiązanie dla działkowców, którzy zastanawiają się jak zmieścić na niewielkiej powierzchni jagodnik i rabaty kwiatowe. Zamieszczamy kilka projektów, które pozwolą efektownie połączyć pyszne i zdrowe owoce z pięknem kwiatów!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Przygotowania do walnych zebrań w ROD” oraz „Powrót do korzeni”, czyli o przygotowywanym w PZD nowym „Programie nowoczesnego zagospodarowania i użytkowania działek na miarę potrzeb współczesnych rodzin”, który będzie promował m.in. łatwe w uprawie oraz bardzo zdrowe gatunki warzyw, owoców i ziół, a także atrakcyjne i nowoczesne metody ich uprawy!

 

● Czym i jak pryskać w roku 2019? Przedstawiamy aktualny wykaz preparatów ochrony roślin zalecanych do stosowania na działkach, autorstwa prof. Kazimierza Wiecha z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – wieloletniego autora i członka Kolegium Redakcyjnego „Działkowca” oraz uznanego autorytetu w swojej dziedzinie.

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – altana po zimie.

● Jak ciąć hortensje?

● Podpatrzone na działkach – migawki z zimowych ogrodów.

● Zakładamy ogródek kuchenny.

● Jak chronić rośliny – czyli kodeks dobrej praktyki.

● Dbajmy o stawy – ćwiczenia wzmacniające, równoważne i rozciągające.

● Broda mnicha – nowa roślina sałatkowa.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe, modne i nietypowe kiszonki i smoothie!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

Facebook