Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca”!

2018-12-21 13:57

Sięgnijmy po styczniowy numer „działkowca” – największego magazynu ogrodniczego, który dysponuje ogromnym doświadczeniem w przekazywaniu rzetelnej wiedzy ogrodniczej i nie tylko! To również znakomita okazja na zamówienie pakietu rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

● Szczególnie zimą doceniamy walory roślin w mieszkaniu. Wśród nich, oprócz dekoracyjności, warto podkreślić właściwości oczyszczające powietrze ze szkodliwych substancji – również tych, które dostają się z zewnątrz ze smogiem! Polecamy najskuteczniejsze „roślinne filtry”. Niektóre z nich np. szczególnie nadają się do sypialni, gdyż potrafią wydzielać tlen również nocą!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy można wyłączyć prąd w ROD na zimę?”, „Czy można działkę rodzinną zapisać w testamencie?”.

 

 

● Uprawa ogródka staje się coraz bardziej modna! I ma to wiele przyczyn. Bardzo ważna staje się na przykład uprawa własnej, zdrowej żywności bez tzw. chemii. Coraz więcej osób docenia też znaczenie hortiterapii i jej zbawiennego wpływu na naszą psychikę i zdrowie fizyczne. To tylko niektóre z zalet własnego, „zielonego” zakątka, które przedstawiamy w artykule!

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Czy ogrody działkowe stają się bezpieczniejsze?”, „Nie bądźmy obojętni!”, „Koci spór”.

 

● Rozpoczynamy cykl artykułów opisujących rolę działek i ogrodów w prawidłowym rozwoju dzieci! Kolejne części przybliżą nam ten niezwykle bogaty temat, bowiem ogród to miejsce, w którym dziecko może się bawić, uczyć, a także korzystać z różnych rodzajów terapii!

 

● Co działo się na działkach późną jesienią? Warto zajrzeć do naszego bloku tematycznego „Podpatrzone na działkach”, w którym podajemy migawki z różnych rejonów kraju! W artykule „Jesienny Promyk” przedstawiamy też reportaż z ROD „Promyk” w warszawskim Ursusie, który stanowi zaciszną oazę zieleni z wieloma ciekawie zagospodarowanymi działkami!

 

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – recepty na zdrowie zimą.

● Jak ciąć stare drzewa?

● Kalendarium uprawy warzyw.

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Jak zabezpieczyć altanę przed włamaniami?

● Polecamy owoce zamiast suplementów diety!

● Przyrządzamy oryginalne i pyszne ciasta z warzywami!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie i w pojemnikach oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 
 
 
 
 
 
Facebook