Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Program DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl 

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca”!

2019-09-25 12:41

Nie przegapcie najnowszego – październikowego numeru „działkowca”, który właśnie pojawił się w sprzedaży! W tym największym piśmie ogrodniczym na rynku znajdziecie bogactwo praktycznej wiedzy, aktualnych porad i inspiracji, w sam raz na pełnię jesiennego sezonu w ogródkach!

 

● Działka zapewnia nam liczne korzyści, m.in. relaks, możliwość odpoczynku, ale także plony, które ubogacą naszą dietę, polepszą sytuację materialną. Przedstawiamy też znacznie więcej zalet „działkowania” związanych m.in. z różnymi aspektami hortiterapii (leczenia ogrodem), edukacji, poprawy relacji społecznych i rodzinnych. Działka to po prostu znakomita recepta na dłuższe życie w dobrym zdrowiu!

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy można mieszkać na działce w ROD?”, „Czy przy nakazie usunięcia drzewa wydanym przez zarząd ROD trzeba występować o zezwolenie do urzędu?”.

 

● Uwaga: rozpoczynamy serię artykułów poświęconych niezwykle aktualnemu tematowi zmian klimatycznych na naszym globie! W pierwszym artykule wyjaśniamy co to jest globalne ocieplenie, skąd się wzięło, z jakimi zagrożeniami może się wiązać oraz jak użytkownicy ogrodów powinni postępować, aby ograniczać jego negatywne skutki!

 

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze obszerna relacja z zorganizowanych 7 września „Krajowych Dni Działkowca 2019”!

 

 

● Rozpoczynamy nowy cykl artykułów „Nowoczesna działka” podpowiadający jak w nowoczesny i atrakcyjny sposób można aranżować działkę w celach uprawowych. W pierwszej części opisujemy „Warzywne skrzynie”, które nie tylko zapewniają wysoki plon i wygodę obsługi, ale są także dekoracyjne!

 

 

● Wyjaśniamy czym są mikotoksyny, gdzie powstają, jak działają i kiedy jesteśmy na nie narażeni. Doradzamy też jak unikać zatrucia mikotoksynami oraz jak ograniczać ryzyko skażenia nimi własnych plonów!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – patent na liście.

● Jesienne sadzenie – za i przeciw.

● Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Warzywny rarytas – brokuł gałązkowy!

● Jak budować ścieżki, alejki, dróżki.

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne, zdrowe i nietypowe przetwory z dyni!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

 

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 
 
 
 
 
 
Facebook