Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Program DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl 

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Czytajcie „działkowca”! Nowy numer już w sprzedaży!

2019-10-25 08:27

Uwaga: już w sprzedaży najnowszy, listopadowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy, pełen aktualnej wiedzy, porad ogrodniczych i ciekawych inspiracji na zagospodarowanie działki! To również znakomita okazja na zamówienie rocznej prenumeraty „działkowca” – w bardzo atrakcyjnej cenie i z gwarancją bezpłatnej dostawy!

 

 

 

 

 

 

 

 

● Kolorowe i wzorzyste liście są niewątpliwie bardzo atrakcyjnym elementem działki. Przyciągają uwagę i urozmaicają zieleń innych roślin. Przedstawiamy gatunki i odmiany o pięknie przebarwionych liściach, odpowiednie do uprawy na działkach. Doradzamy też jak je komponować w ogródku, a także dbać o dobre wybarwienie liści! Polecamy również na www.dzialkowiecsklep.pl

 

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania „Czy do powierzchni zabudowy altany wlicza się powierzchnię tarasu na piętrze?”, „Czy działkowca, który reguluje opłaty, ale nie dba o działkę, można pozbawić do niej prawa?”.

 

● Nowoczesne działki to ogrody uprawowe, a na całym świecie staje się modne posiadanie własnego warzywnika, sadu lub jagodnika. Zachęcamy do tego w cyklu „Nowoczesna działka”. W bieżącym numerze doradzamy jak w nowoczesny i atrakcyjny sposób zaaranżować „Ogródek kuchenny”!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „XIV Krajowy Zjazd Delegatów PZD”, „Nowelizacja ustawy śmieciowej już obowiązuje”, „Zawyżone stawki za wodę dla ROD?”.

 

 

● W obliczu postępujących zmian klimatu oraz związanych z tym malejących zasobów wodnych, właściwa i odpowiedzialna gospodarka wodą jest działaniem koniecznym. Doradzamy co w tym zakresie można zrobić na działkach!

 

 

● Zapanowała moda na owoce z własnego ogródka! Warto przyłączyć się do niej, tym bardziej że jest w czym wybierać! Polecamy niezwykle cenne, mało wymagające i o wyjątkowych walorach odżywczych gatunki sadownicze. Również na www.dzialkowiecsklep.pl!

 

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – kiedy przekopywanie jest potrzebne?

● Groźne spalanie – dlaczego nie wolno spalać odpadów na działkach?

● Warzywne hity, czyli gatunki i odmiany które trzeba mieć!

● Podpatrzone na działkach – migawki z ogrodów.

● Microgreens – nowość w uprawie warzyw!

● Inhalacje na przeziębienie – jak i z czego?

● Byliśmy tam! – relacje z imprez i wystaw.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe tarty warzywne!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, zdrowym odżywianiu oraz wiele innych interesujących tematów!

 Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 
 
 
 
Facebook