Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Ciąg dalszy szkoleń w ramach programu DGCS PZD System

2018-07-17 11:59

W piątek 13-tego lipca 2018 roku przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Chełmna spędzili aktywnie całe przed i popołudnie na szkoleniu z zakresu obsługi programu DGCS PZD System. Podczas szkolenia wprowadzona została do laptopów użytkowników najnowsza generacja oprogramowania wraz z aktualizacjami. Aktualizacja systemu sprowadza się przede wszystkim na dostosowaniu programu do RODO, czyli rozporządzenia UE o ochronie danych osobowych.

W trakcie szkolenia rozwiązane zostały wszystkie pojawiające się jeszcze problemy, a także trudności, z którymi dotychczas zmagały się zarządy ROD w trakcie wprowadzania danych do programu. Większość problemów sprowadzała się w zasadzie do obaw użytkowników by czegoś przypadkiem nie zepsuć, skasować danych. Szkolący zaprezentowali zarządom sposoby na ułatwienie pracy w programie, a także możliwości, jakie daje program, a które wcześniej nie zostały zaprezentowane lub wymagały utrwalenia wiedzy.

Użytkownicy programu komputerowego z chęcią zadawali pytania, brali aktywny udział w dyskusjach. Szkolenie było również świetną okazją dla zarządów do wymiany doświadczeń związanych z programem, wspólnego omawiania problemów, a także ich rozwiązywania. Korzystając z okazji, że szkolenie prowadziła Główna księgowa Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD, była sposobność omówienia zagadnień z zakresu księgowości, a także gospodarki finansowej w oparciu o Zakładowy Plan Kont PZD.

Wbrew pozorom piątek 13-tego okazał się sprzyjającym szkoleniu dniem, wszyscy pałali zapałem do pracy i dobrymi humorami, dzięki czemu udało się pomyślnie przeprowadzić szkolenie. Nie było to ostatnie szkolenie z zakresu obsługi programu DGCS PZD System, gdyż jego rozbudowane moduły dają niewyobrażalne możliwości, które pomagają w zarządzaniu ogrodem. Stąd też, zarządy proszą o możliwość kolejnych szkoleń.

 

Oliwia Ciechomska – biuro OZ PZD

 

 

 

 

Facebook