Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Program DGCS PZD System wsparciem dla Zarządu ROD

Program komputerowy DGCS PZD System to program stworzony z myślą o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jest wsparciem dla Zarządu ROD w każdym aspekcie zarządzania ogrodem. Starannie i umiejętnie prowadzony staje się "prawą ręką" każdego Zarządu ROD. W celu uzyskania informacji o programie - prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy.

Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
DGCS PZD System

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom zarządów ROD, co do możliwości skorzystania z szybkiej pomocy w zakresie obsługi dedykowanego dla PZD programu komputerowego DGCS PZD System, uruchamiamy numer telefonu 56 655 33 34 wewn. 17. Pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, lub poprzez e-mail: dgcs@pzdtorun.pl UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją w kraju udostępniamy dodatkowy numer telefonu 690 190 857, pod którym pomoc uzyskać można również w weekendy, a także w tygodniu nawet po godzinie 16:00! Link do programu :

Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Chełmińscy działkowcy świętują Jubileusz 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców

2021-10-05 14:20

W środę 29 września br. Kolegium Prezesów rejonu Chełmna zorganizowało obchody Jubileuszu 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców. Zebrani przy zachowaniu pełnego reżimu sanitarnego świętowali w świetlicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego „1 Maja” w Chełmnie.

W uroczystości wziął udział Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego, a zarazem Skarbnik Polskiego Związku Działkowców – Piotr Gadzikowski.

Uroczystość zainaugurował Czesław Kozikowski – obecnie honorowy Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „W. Fiałka” w Chełmnie szeroko opowiadając o historii Polskiego Związku Działkowców, największych trudnościach z jakimi napotkał się Związek w ciągu 40 lat swojej działalności, które udało się pokonać, przede wszystkim dzięki wyjątkowej, nieugiętej postawie mgr. inż. Eugeniusza Kondrackiego – Prezesa Polskiego Związku Działkowców.

Prezes Okręgu wręczył zasłużonym działaczom medale nadawane przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców z okazji 40 – lecia istnienia PZD, a także pamiątkowe dyplomy. Te wyjątkowe wyróżnienia otrzymali Ci, którzy przyczynili się w znacznym stopniu do tworzenia, a także prężnego rozwoju Polskiego Związku Działkowców na przestrzeni minionych lat. W tej wyjątkowej chwili nie zabrakło łez wzruszenia, którym trudno się dziwić, bowiem tak istotne wyróżnienie jest powodem do dumy z samego siebie dla każdego wyróżnionego.

Medalem z okazji Jubileuszu 40 - lecia Polskiego Związku Działkowców "Bene Meritus" odznaczony został również obecny na uroczystości Starosta Chełmiński - Zdzisław Gamański, który od wielu lat współpracuje z Rodzinnym Ogrodami Działkowymi z rejonu Chełmna. 

Na zakończenie części oficjalnej Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „1 Maja” w Chełmnie, który był gospodarzem uroczystości złożył na ręce Prezesa Okręgu – Piotra Gadzikowskiego bukiet kwiatów, który stanowi podziękowanie za tak owocną współpracę pomiędzy chełmińskimi ogrodami, a Okręgowym Zarządem Toruńsko – Włocławskim PZD, a także pomoc, jaką otrzymują zarządy ROD, zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy zebrani zasiedli do wspólnego posiłku, którym towarzyszyły rozmowy i śmiechy, co jedynie potwierdziło doskonałą atmosferę panującą pomiędzy działkowcami, a także ich dumę z przynależności do tak licznego, szanowanego powszechnie Stowarzyszenia, jakim jest Polski Związek Działkowców.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

 

Facebook