Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Bezpieczeństwo w ROD – priorytetem działań PZD.

2018-09-20 11:07

W dniach 18 sierpnia 2018 roku (prawobrzeże Torunia) oraz 19 sierpnia 2018 roku (lewobrzeże Torunia) odbyły się debaty pt.: Bezpieczeństwo w Rodzinnych Ogrodach Działkowych miasta Torunia zorganizowane dzięki współpracy Prezesa Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD - Piotra Gadzikowskiego z Komendantem Miejskim Policji w Toruniu - insp. Maciejem Lewandowskim. W spotkaniu wzięli udział policjanci z wydziału prewencji, wszyscy dzielnicowi, na których terenie podległym znajdują się Rodzinne Ogrody Działkowe, Prezes Okręgu Toruńsko – Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców – Piotr Gadzikowski, prezesi zarządów rod, a także pracownik biura OZ – Oliwia Ciechomska. Główną tematyką debat było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w rodzinnych ogrodach działkowych i ich sąsiedztwie, na które to trzeba zwrócić szczególną uwagę w związku z nadchodzą wielkimi krokami jesienią, a tym samym zwieńczeniem sezonu dla ogrodnictwa działkowego w Polsce.

Policjanci z wydziału prewencji zaprezentowali uczestnikom debaty „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Nowa, innowacyjna możliwość zgłaszania problemów spotkała się z ogromną aprobatą prezesów rodzinnych ogrodów działkowych. Spotkanie było doskonałą okazją do nawiązania bezpośredniego kontaktu z dzielnicowymi dla tych prezesów, którzy dotychczas tego kontaktu nie mieli, a także do wymiany doświadczeń pomiędzy zarządami ROD. Obecni na debacie dzielnicowi chętnie służyli radą, a także zwracali uwagę prezesów na sposoby utrzymania bezpieczeństwa w ogrodzie na najwyższym poziomie.

Dzięki współpracy Okręgu Toruńsko – Włocławskiego PZD, a przede wszystkim zarządów ROD z Policją Miejską w Toruniu ogrody mają szansę stać się miejscem, w którym wszyscy działkowcy będą czuli się jeszcze bezpieczniej niż dotychczas, a mundurowi będą mieli dużo większą możliwość niesienia pomocy, gdy pojawi się taka potrzeba.

Jako działkowcy, jesteśmy oczami i uszami policjantów, więc, gdy tylko zauważymy akty zagrażania bezpieczeństwu - alarmujmy, bo w jedności siła…

 

 

Opracowanie:

Oliwia Ciechomska – biuro Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD

 

 

 

 

 

Facebook