Masz pytanie?
Subskrypcja

Ostatni produkt
Znowelizowany Statut PZD

Uchwalony 09 grudnia 2017 roku podczas Nadzwyczajnego XIII Krajowego Zjazdu Delegatów PZD

09 grudnia 2017 roku, na Nadzwyczajnym  XIII Krajowym Zjeździe Delegatów PZD został uchwalony statut PZD, który 23 lutego 2018 roku został zarejestrowany przez KRS.
 

STATUT POLSKIEGO ZWIĄZKU DZIAŁKOWCÓW (tekst jednolity)

 

Gdzie znaleźć informacje o funduszach unijnych?

Od 2004 r. w Polsce dofinansowanie z UE uzyskało około 200 tys. projektów. Na to, by dołączyć do tego grona i skorzystać ze środków europejskich nigdy nie jest za późno. Na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl  znajdziesz wszelkie potrzebne informacje, aby pozyskać fundusze także dla swojego ogrodu.

Przewodnik po ustawie o ROD

Wejście w życie ustawy z dnia 13 grudnia 2013r. o rodzinnych ogrodach działkowych, wywołało wiele pytań o skutki zmian w prawie. W ramach wspierania ogrodów w ich bieżącej działalności zespół prawników z biura Krajowej Rady PZD opracował „Przewodnik po ustawie”. Mamy nadzieję, że materiał ten odpowie na większość z pytań nurtujących dzisiaj nie tylko członków organów ROD, ale i „zwykłych” działkowców (pobierz przewodnik).

 

Jak oceniasz naszą stronę www?
Sonda
Dyżury prawnika

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Zarządów ROD i działkowców, Okręgowy Zarząd Toruńsko - Włocławski PZD z dniem 01 grudnia 2018 roku uruchamia dyżury prawne, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 - 16:00, pod numerem telefonu 56-655-33-34 wewnętrzny 14. W czasie dyżurów można uzyskac porad prawnych z zakresu Ustawy o ROD, Prawa budowlanego oraz przepisów wewnątrzzwiązkowych. W ciągu tygodnia można kierować zapytania drogą poczty e-mail na adres: prawnik@pzdtorun.pl

Inwestycje w ROD

Modernizacja infrastruktury w Rodzinnych Ogrodach Działkowych jest bardzo ważnym elementem działań PZD. Aby przybliżyć Zarządom ROD tematykę prawidłowego wnioskowania i rozliczania dotacji finansowych z puli OZ Toruńsko - Włocławskiego PZD uruchamiamy infolinię, gdzie Zarządy ROD mogą uzyskać odpowiedzi w temacie dotacji. Informacji udziela inspektor ds. inwestycji OZ PZD pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 15, lub przesyłając zapytanie na adres e-mail: inwestycje@pzdtorun.pl

Finanse i księgowość

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim powołane są na dzień dzisiejszy trzy Ośrodki Finansowo-Księgowe służące zarządom ROD. Zadaniem ośrodków jest prowadzenie spraw finansowo-księgowych ogrodów w oparciu o przepisy ustawy o rachunkowości jak również zapisów Zakładowego Planu Kont PZD. . Polecamy Zarządom ROD korzystanie z oferty ośrodków. Informacje pod numerem tel. 56-655-33-34 wewnętrzny 16, lub e-mail: ksiegowa@pzdtorun.pl

Bajkowy Dzień Dziecka w ROD "Niezapominajka"

2018-06-11 12:08

Dzień Dziecka to wyjątkowe i radosne święto najmłodszych. Zgodnie z tradycją, w miesiącu czerwcu Zarząd ROD „Niezapominajka” w Grudziądzu, zorganizował na terenie ogrodu Niezapominajkowy Dzień Dziecka dla dzieci i wnuków działkowców.

Tym razem Bajkowy Dzień Dziecka obchodziliśmy w dniu 9 czerwca 2018 roku w świetlicy ogrodowej, w której nie zabrakło dekoracji, kolorowych bajkowych ramek do zdjęć wykonanych przez członków zarządu, balonów i kolorowych serpentyn. Na stołach na dzieci czekały słodkości w postaci ciasteczek i cukierków różnego rodzaju oraz ulubionych soczków. Licznie przybyłe dzieci przywitały osoby prowadzące imprezę Magda, Iwona i Gosia. Milusińscy chętnie przystępowali do kolejnych konkurencji proponowanych przez prowadzące panie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sumo bumpery oraz dla najmłodszych konik na biegunach. Chętne dzieci mogły pomalować sobie wybrany rysunek na uśmiechniętych buźkach.

Konkurencja polegająca na biegu z jajkiem znalazła wielu zwolenników. Dzieci w różnym wieku: dwuletnie, trzyletnie, czteroletnie i starsze starało się przebyć trasę jak najszybciej i nie upuścić jaja. W międzyczasie odbywał się konkurs rzutów ringo, w którym uczestniczyli również opiekunowie. Zapał dzieci i chęć zdobycia pierwszego miejsca były ogromne, chociaż nagrodę otrzymywało każde dziecko rywalizacja była zawzięta. Wśród nagród były rakietki do różnych gier, książki, samochodziki, piłki plażowe, rękawki do pływania, wiaderka do zabawy w piasku, wiatraki, piórniki, perfumy dziecięce okulary słoneczne itp. Kolejne konkurencje pozwalały dzieciom lepiej się poznać , konkurs polegający na rzucie balona z wodą wymagał pracy zespołowej...dwie drużyny po 4 osoby musiały złapać balon z wodą w ręcznik i odrzucić go do drużyny przeciwnej...emocje były bardzo duże, ale pękające balony studziły uczestników.

 

Opiekunowie dzieci również zostali zaproszeni do udziału w quizie – „O Bajkowych bohaterach”....Prezes zarządu przygotowała 18 pytań, a nagrodami były perfumy dziecięce firmy „La Rive”. W tej konkurencji liczyła się wiedza i szybkość. Podczas tej zabawy było sporo śmiechu, kto pierwszy udzielił odpowiedzi otrzymywał punkt, wśród pytań były...Jaka ma na imię przyjaciółka Bolka i Lolka? Dokąd wędrował Koziołek Matołek? Ulubiony kolor lalki Barbi? Imię bałwanka z filmu Disneya? Dzieci podpowiadały jak mogły, przy czym wszyscy świetnie się bawili i co najważniejsze sobie poradzili za co otrzymali nagrody dla swoich pociech.

Gdy organizatorzy poprosili o ciszę i ogłoszono, że przybędzie gość specjalny wszyscy z zapartym tchem spoglądali na drzwi, w których pojawił się Wojowniczy Żółw Ninja.

Nasz gość przywitał się z dziećmi, a one chętnie robiły sobie zdjęcia i zachęcały do wspólnej zabawy. Ostatnią konkurencją było łucznictwo, każdy mógł spróbować swoich sił i trafić w sam środek tarczy, udało się to tylko jednej osobie, którą była Klaudia Jankowska zdobywając nagrodę specjalną- Gratulujemy.

Na koniec odbyła się bitwa na balony wodne.

Podsumowując: Dzień Dziecka w naszym ROD obchodziliśmy już 5 raz, kolejny przygotowany z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem. Dzieciom, zapewniono słodki poczęstunek, miłą zabawę oraz nagrody za udział w poszczególnych konkurencjach. Należy przy tym zauważyć, że część spośród tych dzieci uczestniczy w imprezach Dnia Dziecka na terenie ogrodu od początku i można zaobserwować ich dorastanie, większą odwagę i chęć uczestnictwa w zabawie, a rodzice czy też dziadkowie, którzy towarzyszyli maluchom podczas ich zabaw mogą być dumni ze swoich pociech za ich szczerość, mądrość i niesamowite zaangażowanie w poszczególne konkurencje.

Dowodem na to jest najmłodszy bo 5 miesięczny uczestnik, którego mama zawsze sama uczestniczyła w grach i zabawach, czego nie mogła odmówić sobie również teraz. Niech więc radość i uśmiech dzieci będzie dowodem, że warto jest organizować święto dla najmłodszych na terenach ogrodów.

 

 

 

Oto kilka opinii uczestników i opiekunów ”….Dziękujemy bardzo za miłą zabawę....”, „... Było bardzo fajnie.....”,

„..... Super zabawa, naprawdę fajna organizacja, dzieci ucieszone nagrody zdobyte. Dziękujemy..”

Uśmiech dziecka ma cudowną moc- rozgania wszystkie czarne chmury i nie sposób go nie odwzajemnić...

 

Małgorzata Jasińska – prezes ROD „Niezapominajka”

 

 

 

 

Facebook